• Facebook

Dünyanın şu an için en büyük sosyal ağı tartışmasız Facebook’tur. Bir milyar üye sayısını geçmiş olan Facebook’ta hemen hemen internetle az da olsa ilgilenen herkesin hesabı bulunmaktadır. Haliyle birçok firma ve kuruluş da bu sitede insanlara kendilerini duyurmaya çalışmaktadır. Bunun için marka ve kuruluşlar sayfa oluşturmakta ve üyelerin bu sayfaları beğenmelerini istemektedirler. Bunun için belli başlı yöntemler vardır.

Takipçi Arttırma

Sayfa oluşturdunuz ama beğenen kimse yok. Her ne kadar kaliteli içerikler paylaşsanız da ilk başta belli bir kitleye ihtiyacınız olacaktır. Eğer maddi olanaklarınız varsa en etkili takipçi arttırma yöntemi sizin de tahmin ettiğiniz gibi Facebook reklamlarıdır. Her ne kadar pahalı olsa da hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızda en etkili yoldur. Çünkü reklam yayınlarken cinsiyet, yaş, ilgi alanları gibi birçok kriter belirleyebilir ve insanlara sunduğunuz hizmetle ilgilenecek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Nasıl Takipçi Arttırılır?

Bir siteniz varsa ve bu sitenin Facebook sayfasına ücretsiz olarak nasıl takipçi arttırabileceğinizi merak ediyorsanız ücretsiz takipçi yani hayran arttırma yöntemlerini uygulamalısınız. Bu oldukça zor ve emek harcamanızı gerektiren bir çalışmadır. Sayfanızda paylaştığınız içeriklerin kaliteli ve insanları paylaşmaya yönlendiren etkileri olmalıdır. Farklı ve benzersiz paylaşımlar yaparak bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığınız içerikler hem insanlara yarar sağlamalı hem de kaliteli olmalıdır. Böylece paylaşımlarınızı gören insanlar beğenebilir hatta içeriğinizi paylaşabilirler. Bunun dışında beğeni sayısı fazla olan haber sitelerinin paylaşımlarının altına kendi sayfanızla veya içeriklerinizle ilgili paylaşım yapabilirsiniz. Bu işlemi çok sık yaparsanız tepki alma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.

 

Facebook ta Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Facebook ta Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri hakkında yorum yaz