• Backlink Alma Yolları Nelerdir? 2.Bölüm

3)Tanıtım Yazıları

En etkili backlink alma yollarından biri de tanıtım yazılarıdır. Web sitenizle alakalı kaliteli ve Alexa değeri yüksek sitelerden veya bloglardan alacağınız tanıtım yazıları Google sıralamalarında yükselmenizde oldukça etkili olacaktır. Link çöplüğüne dönmemiş kaliteli sitelere ücreti karşılığında tanıtım yazısı yazdırarak backlink kazanabilirsiniz. Hangi kelimelerde yükselmek istiyorsanız içerikteki o kelimelere sitenizin linkini verebilirsiniz.

Tanıtım yazıları backlink alma yöntemlerinden en çok tercih edilenidir diyebiliriz. Ancak unutulmaması gereken nokta tanıtım yazısı yayınlatmak için site sahibinin istediği ücreti ödemelisiniz. Yani tanıtım yazıları ile backlink almak istiyorsanız belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız.

4)Profil Backlink

Sosyal medya sitelerinde forumlarda ve bunun gibi üyelik sistemi olan sitelerde profilinize web site adresinizi yazabilir ve backlink alabilirsiniz. Bu yöntem pek etkili gibi görünmese de uzun vadede web sitenize belli bir ziyaretçi kitlesi gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca hesabınızı etkin olarak kullanıyorsanız mutlaka profilinizde yayınladığınız backlink’in faydasını göreceksiniz.

5)Yorum Backlink

Ziyaret ettiğiniz web sitelerde içeriklerin altına yorum yaptığınızda sizden isteğe bağlı olarak site adresiniz istenir. Buraya site linkinizi yazarak backlink kazanmış olursunuz. Her sitede do follow etiketi olmasa da bazı site sahipleri bu yorum backlinklere de do follow etiketi girmektedir. Yani bu şekilde alacağınız yorum backlinklerin sitenize olumlu etkisi olur. Ayrıca yorumunuzu görüp isminize tıklayanlar olacağından sitenize çok az miktarda da olsa hit çekmiş olursunuz. Sürekli yorum yaptığınız site veya blogların sahipleriyle de iletişim kurma şansına sahip olursunuz.

6)Misafir Yazarlık

Özellikle bloglarda yaygın olan ve bir diğer adı ‘Misafir Blogculuk’ olarak kullanılan bu sistemle diğer blog ve sitelerde yazarlık yapabilirsiniz. Burada yayınlanan yazınızın sonunda kendi hakkınızda bilgi verebilir ve sitenizin linkini de yayınlayabilirsiniz. Böylelikle backlink kazanmış olursunuz. Tabii her blog ve sitenin misafir yazarlık sistemi yoktur. Ancak Google’da kısa bir arama yaparak misafir yazar kabul eden blog ve sitelere ulaşabilir, yöneticileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Backlink alma yollarından bahsettik. Sizler de kendi backlink alma stratejinizi oluşturabilir ve bu doğrultuda sitenizi hem daha popüler hale getirebilir hem de arama motorlarında daha üst sıralara yükselme şansına sahip olabilirsiniz. Şunu unutmamalısınız ki kaliteli bir siteden alacağınız 1 backlink kalitesiz 10 siteden alacağını backlinkten çok daha değerli olacaktır. Bu nedenle backlink alacağınız veya almak istediğiniz site veya blogları iyi analiz etmelisiniz.

 

Backlink Alma Yolları Nelerdir? 1.Bölüm

Backlink Alma Yolları Nelerdir? 2.Bölüm hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Backlink Alma Yolları Nelerdir? 2.Bölüm hakkında yorum yaz