• Web Sitenize Kurumsal Yaklaşın

Bir web siteniz var, içeriğiniz güzel ve kaliteli, belli bir ziyaretçi kitleniz de var. Web sitenizden sağladığınız sabit bir geliriniz olsa bile bu geliri arttırmaya çalışmalı ve web sitenizi geliştirmelisiniz. Eğer web sitenizle ilgili reklam tanıtım gibi analizler yapmazsanız ziyaretçileriniz günden güne azalacaktır ve rakiplerinizden geri kalmaya başlayacaksınız. Bugün Facebook ve Google gibi dünyanın en büyük iki web sitesi şirketi olarak adlandırabileceğimiz web siteleri bile sürekli reklam vermektedirler. Bu kadar gelişmiş ve değeri milyar dolarları bulan bu şirketler bile kendilerini geliştirmek ve tüm dünyaya tanıtmak amacıyla her yıl reklam ve tanıtım faaliyetlerine büyük bir bütçe ayırmaktadırlar. Siz de bu büyük şirketleri örnek almalı ve kendi web  sitenizi bu firmaları örnek alarak aynı şekilde geliştirmeye çalışmalısınız. Hedefleriniz ne kadar büyük olursa ulaşacağınız nokta da o kadar üst düzey olacaktır.

Web siteniz hangi konuyla ilgiliyse öncelikle web sitenizin yeterli içeriğe sahip olup olmadığı konusunda araştırma yapmalı ve diğer web sitesi sahipleriyle iletişime geçerek siteniz hakkındaki görüşleri, eksiklerinizi ve yanlışlarınızı başkalarının gözünden öğrenmelisiniz. Webmasterların görüşleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

web sitenizin eksikleri ve yanlışları dışındaki en önemli olgu ise rakip analizidir. Web sitenizin dahil olduğu kategorideki diğer rakiplerinizi inceleyin. Bu web sitelerinde iyi ve güzel olan ne varsa kendi web sitenize uyarlayın. Bunu yaparken kesinlikle kopyalama yapmayın. Kendi web sitenize buna benzer sevdiğiniz beğendiğiniz özellikleri ekleyin. Bire bir aynısını yapmayın. Bu hırsızlığa girer, taklide girer. Rakiplerinizi iyi analiz edip onlardan daha iyi olmak için çok çalışıp emek verirseniz o sektörde çok başaralı olacağınız kesindir.

Web sitenizi şirketiniz gibi düşünün. Büyüyün, gelişin ve her zaman insanlara fayda sağlamayı amaçlayın…

Web Sitenizi Şirketiniz Gibi Düşünün. hakkında yorumlar

  • Salih izmir | 23:12:20 | 12/Haziran/2016 |

    ben makaleyi oldukça ilham verici buldum tavsiyelerinizi kesinlikle uygulayacağım

Web Sitenizi Şirketiniz Gibi Düşünün. hakkında yorum yaz