İOS 10 Hangi Renk Tema ile Birlikte Gelecek ?

İOS 10 Hangi Renk Tema ile Birlikte Gelecek ?

Admin    2582 kez okundu

Apple, İOS üzerinde beklenen son güncellemesini İOS 10 ile gerçekleştirecek. Yapılacak olan birçok özelliğin yanında merak edilen bir diğer özellik ise İOS 10’un tema rengi olacak. Bugün ortaya atılan iddialara göre ise İOS 10’un ağırlıklı tema renginin siyah olması bekleniyor.

<strong>ios 10</strong> tema 

Bugüne kadar yayınladığı güncellemelerde beyaz ağırlıklı temaları tercih eden Apple, İOS 10 güncellemesi ile tabularını yıkmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilerde İOS’un en son sürümü olan İOS 10’un teması siyah ağırlıkta bir tema olacak. İşlevsel yeniliklerin yanına tasarıma da önem vereceğini daha önce duyuran Apple, 13 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde, uzun süredir üzerinde çalışıp yoğunlaştığı İOS 10’u tanıtacak.

Peki, Neden Siyah Tema?

Son zamanlarda İOS kullanıcıları arasında oldukça yükselmeye başlayan bir ses var: “Koyu ve Karanlık Tema”. Kullanıcılar neden karanlık ve koyu bir tema istediklerini ise mantıklı bir açıklamayla dile getiriyorlar. Kullanıcıların özellikle gece vakitlerinde beyaz ışığın ciddi anlamda kendilerini rahatsız ettiklerini söyleyerek, bundan sonra gelecek olan sürümün artık koyu bir tema üzerine kurulmasını istiyorlar. Apple, yükselen bu sesleri duymuş olacak ki “Night Shift” özelliği ile karanlıkta kullanıcılarının gözlerini rahatsız etmeyecek bir ekran rengini uygulamaya koymuştu. Sadece bu yenilik ile de kalmaması beklenen Apple, kullanıcılarının bu problemlerini kökten çözmek amacıyla yeni gelecek olan İOS sürümünde siyah bir tema kullanacak.

WWDC uygulamasını siyah olarak yayınlayan Apple’nin yayınlayacağı yeni İOS sürümünde siyah ağırlıklı bir tema kullanmasına ise artık kesin gözüyle bakılıyor.

 

İOS 10 Hangi Renk Tema ile Birlikte Gelecek ?

hakkında yorumlar


İsmail: daha elimizdekine alışamadan yenisi geliyor ios 10 nezaman çıktı?
10/Haziran/2016 - 12:59:09


C.A.: İOS 10'un Koyu renkli olması çok hoşuma gitti. Ama göz yorup yormayacağı konusunda kararsızım. Bakalım denicez görücez :)
21/Haziran/2016 - 14:14:31


LytCvhMnrQL: I am often blogging and i really appreciate your content. The article has really peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new inotamroifn.
23/Temmuz/2016 - 23:20:44

İOS 10 Hangi Renk Tema ile Birlikte Gelecek ?

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e &ndash; Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor Küresel oyun pazarı araştırmacısı Newzoo'nun son raporuna göre, e-spor'un pazar payı, 250 milyon doları buldu. Kore, Çin, Avrupa ve Amerika'da aşırı derecede...

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo, Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor! PC devi Lenovo, düzenlediği etkinlikle esnek dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı! Birçoğumuzun hayalindeki dizüstü bilgisayar bükülebilir olmayabilir. Ama bu...

Snapchat  Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat, Instagram karşısında yenik! Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram'ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları! ...

LG G6 Plus geliyor!

LG G6 Plus geliyor!

LG G6+ geliyor! LG'nin en yeni amiral gemisi G6, güncellenmiş sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. LG G6'nın daha da güçlendirilmiş versiyonu LG G6+, Bakalım LG G6+ bizlere neler sunuyor. ...