Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Admin    1388 kez okundu

Sanal gerçeklik artık kapımızda – 2016 Oculus Rift, Playstation VR ve HTC Vive ile sanal gerçeklik gözlüklerinin yılı olacak.

Daha önce sanal gerçeklik ve gözlükleri hakkında bilgi sahibi olmayanlar için belirtelim, sanal gerçeklik gözlükleri kafa hareketlerinizi üç boyutlu bir dünyada algılayarak, hareketlerinizin oyunlar içerisinde kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu da bambaşka bir oyun deneyimi anlamına gelmekte.

HTC Vive

HTC Vive sanal gerçeklik setleri Valve ve Steam’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan gözlükler. HTC Vive sanal gerçeklik gözlükleri bilgisayara bağlanarak çalışabiliyorlar. Toplamda 70 adet sensörü ile 360 derecelik hareket kabiliyeti sağlarken, 90 Hertzlik yenileme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Oculus Rift

Oculus rift bilgisayarınızın DVI ve USB girişlerine bağlanarak çalışan diğer bir sanal gerçeklik gözlüğü. Bu sayede kafa hareketlerinizi takip etmeyi ve bu hareketleri ekrana yansıtmayı başarıyor. 90 Hertzlik yenileme oranıyla ve yüksek çözünürlüğü ile gelecekte en çok tercih edilen sanal gerçeklik gözlüklerinden birisi olacağa benziyor. Yüksek kalitesi sayesinde HTC Vive’ın yenileme oranı ile yarışırken, daha fazla piksel noktasında diğer sanal gerçeklik gözlüklerini geçeceğe benziyor.

Sony PlayStation VR

Sony Playstation VR sanal gerçeklik gözlükleri 120 hertzlik yenileme oranı ile geliyorlar. Cihazda ilk sürümden sonra rapor edilen pek çok sorunun kısa sürede düzeltildiğini söylemek mümkün. Fiyat olarak da diğer sanal gerçeklik gözlüklerine kıyasla daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear VR

Samsung Gear VR’nin aslında Oculus Rift’in bir diğer versiyonu olduğunu belirtelim. İki şirketin sanal gerçeklik konusunda birlikte çalışıyor olması sonucu bu iki başarılı sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıkmış.

Gear VR’nin farkı ise Samsung Galaxy akıllı telefonlarını işlemci ve ekran olarak kullanabiliyor olması. Bunlar haricinde daha pek çok sanal gerçeklik gözlüğü üreten şirketin varlığından bahsetmek de mümkün.

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorumlar


C.A: Çeşit iyice arttı umarım bu fiyatlarına da yansır. Sonuçta sadece gözlüğü almak yetmiyor bunu desteklicek birde pc lazım.
21/Haziran/2016 - 14:19:33


Hakkı: ayn bide ekran kartınında vr özel olması lazım
31/Temmuz/2017 - 15:35:17

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı! HMD Global Nokia'nın merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Nokia 8' Londra'da düzenlediği etkinlikte tanıttı. İşte çift kameralı yeni Nokia'nın özellikleri ve fiyatı. ...

Yazılım Sektörü "Sanayi" Kapsamına Alındı!

Yazılım Sektörü "Sanayi" Kapsamına Alındı!

Yazılım Sektörü 'Sanayi' Kapsamına Alındı! Üretim Reform Paketi ile birlikte yazılım üreten firmalar Sanayi Sicil Kanunu kapsamına alındı. Artık yazılımcılar sanayici olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla sanayicilere...

Corsair Yeni En Hızlı SSD Modelini Duyurdu!

Corsair Yeni En Hızlı SSD Modelini Duyurdu!

Corsair Yeni En Hızlı SSD Modelini Duyurdu! PCI Express 3.0 x4 arayüzünü kullanan Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe AIC SSD, yüksek performans arayan kullanıcılar için beklenilenden fazlasını vereceğe benziyor. Geleneksel SATA 3.0...

For Honor, Bu Hafta Sonu Ücretsiz!

For Honor, Bu Hafta Sonu Ücretsiz!

For Honor, Bu Hafta Sonu Ücretsiz! Ubisoft'un geçtiğimiz kış sezonunda oyunculara sunduğu For Honor bu haftasonu boyunca PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında ücretsiz olarak oynayabilecekler. Ubisoft yapımı Orta Çağ...

Xiaomi

Xiaomi'den Çerçevesiz Ekran!

Xiaomi'den Çerçevesiz Ekran! Çinli üretici Xiaomi'nin Yakında çıkaracağı Xiaomi Mi Mix 2'nin tüm amiral gemilerine örnek olması bekleniyor. Neredeyse tamamı çerçevesiz olacak telefonun kesin özellikleri henüz...