Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Admin    1040 kez okundu

Sanal gerçeklik artık kapımızda – 2016 Oculus Rift, Playstation VR ve HTC Vive ile sanal gerçeklik gözlüklerinin yılı olacak.

Daha önce sanal gerçeklik ve gözlükleri hakkında bilgi sahibi olmayanlar için belirtelim, sanal gerçeklik gözlükleri kafa hareketlerinizi üç boyutlu bir dünyada algılayarak, hareketlerinizin oyunlar içerisinde kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu da bambaşka bir oyun deneyimi anlamına gelmekte.

HTC Vive

HTC Vive sanal gerçeklik setleri Valve ve Steam’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan gözlükler. HTC Vive sanal gerçeklik gözlükleri bilgisayara bağlanarak çalışabiliyorlar. Toplamda 70 adet sensörü ile 360 derecelik hareket kabiliyeti sağlarken, 90 Hertzlik yenileme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Oculus Rift

Oculus rift bilgisayarınızın DVI ve USB girişlerine bağlanarak çalışan diğer bir sanal gerçeklik gözlüğü. Bu sayede kafa hareketlerinizi takip etmeyi ve bu hareketleri ekrana yansıtmayı başarıyor. 90 Hertzlik yenileme oranıyla ve yüksek çözünürlüğü ile gelecekte en çok tercih edilen sanal gerçeklik gözlüklerinden birisi olacağa benziyor. Yüksek kalitesi sayesinde HTC Vive’ın yenileme oranı ile yarışırken, daha fazla piksel noktasında diğer sanal gerçeklik gözlüklerini geçeceğe benziyor.

Sony PlayStation VR

Sony Playstation VR sanal gerçeklik gözlükleri 120 hertzlik yenileme oranı ile geliyorlar. Cihazda ilk sürümden sonra rapor edilen pek çok sorunun kısa sürede düzeltildiğini söylemek mümkün. Fiyat olarak da diğer sanal gerçeklik gözlüklerine kıyasla daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear VR

Samsung Gear VR’nin aslında Oculus Rift’in bir diğer versiyonu olduğunu belirtelim. İki şirketin sanal gerçeklik konusunda birlikte çalışıyor olması sonucu bu iki başarılı sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıkmış.

Gear VR’nin farkı ise Samsung Galaxy akıllı telefonlarını işlemci ve ekran olarak kullanabiliyor olması. Bunlar haricinde daha pek çok sanal gerçeklik gözlüğü üreten şirketin varlığından bahsetmek de mümkün.

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorumlar


C.A: Çeşit iyice arttı umarım bu fiyatlarına da yansır. Sonuçta sadece gözlüğü almak yetmiyor bunu desteklicek birde pc lazım.
21/Haziran/2016 - 14:19:33

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Sony Xperia L1 Satışa Çıkıyor

Sony Xperia L1 Satışa Çıkıyor

Akıllı telefon pazarında en çok söz sahibi olan şirketlerden birisi de Sony, Barcelona'da düzenlenen MWC 2017 bünyesinde Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra gibi modellerini tanıtmıştı ve Xperia XZ Premium...

LG G6 nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

LG G6 nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

LG'nin son amiral gemisi olan LG G6'nın Türkiye fiyatı belli oldu. LG, telefonu ön siparişle alanlara özel bir sürpriz hazırlamış ancak şirket bu süprizi açıklamadı. Açıkçası cihazın fiyatı biraz yüksek, umarız telefon...

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor!

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor!

En popüler sosyal medya hesaplarından birisi olan Twitter'de bulunan 140 karakter sınırında değişikliğe gidiliyor. Bu konuda sizlere önemli açıklamalarda bulunacağımız yazımız sayesinde pek çok ayrıntıyı öğrenebileceksiniz....

Samsung Galaxy S8 - S8Plus İnceleme ve Fiyat

Samsung Galaxy S8 - S8Plus İnceleme ve Fiyat

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un nihayet yeni amiral gemisi modelini tanıttı. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus resmi olarak tanıtıldı. Şimdi de sizlere Galaxy S8 özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Galaxy S8 görücüye bölgelere...

Corsair İlk Oyun Bilgisayarı Corsair One Modelini Duyurdu

Corsair İlk Oyun Bilgisayarı Corsair One Modelini Duyurdu

Corsair, PC kategorisini baştan tanımlamaya hazırlanıyor. Donanım bileşenleriyle öne çıkan Corsair, şimdi de karşımıza kendi yapılandırılabilir kişisel bilgisayarıyla çıkacak. Corsair, uzun süredir çeşitli donanım ve...