Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Admin    1120 kez okundu

Sanal gerçeklik artık kapımızda – 2016 Oculus Rift, Playstation VR ve HTC Vive ile sanal gerçeklik gözlüklerinin yılı olacak.

Daha önce sanal gerçeklik ve gözlükleri hakkında bilgi sahibi olmayanlar için belirtelim, sanal gerçeklik gözlükleri kafa hareketlerinizi üç boyutlu bir dünyada algılayarak, hareketlerinizin oyunlar içerisinde kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu da bambaşka bir oyun deneyimi anlamına gelmekte.

HTC Vive

HTC Vive sanal gerçeklik setleri Valve ve Steam’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan gözlükler. HTC Vive sanal gerçeklik gözlükleri bilgisayara bağlanarak çalışabiliyorlar. Toplamda 70 adet sensörü ile 360 derecelik hareket kabiliyeti sağlarken, 90 Hertzlik yenileme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Oculus Rift

Oculus rift bilgisayarınızın DVI ve USB girişlerine bağlanarak çalışan diğer bir sanal gerçeklik gözlüğü. Bu sayede kafa hareketlerinizi takip etmeyi ve bu hareketleri ekrana yansıtmayı başarıyor. 90 Hertzlik yenileme oranıyla ve yüksek çözünürlüğü ile gelecekte en çok tercih edilen sanal gerçeklik gözlüklerinden birisi olacağa benziyor. Yüksek kalitesi sayesinde HTC Vive’ın yenileme oranı ile yarışırken, daha fazla piksel noktasında diğer sanal gerçeklik gözlüklerini geçeceğe benziyor.

Sony PlayStation VR

Sony Playstation VR sanal gerçeklik gözlükleri 120 hertzlik yenileme oranı ile geliyorlar. Cihazda ilk sürümden sonra rapor edilen pek çok sorunun kısa sürede düzeltildiğini söylemek mümkün. Fiyat olarak da diğer sanal gerçeklik gözlüklerine kıyasla daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear VR

Samsung Gear VR’nin aslında Oculus Rift’in bir diğer versiyonu olduğunu belirtelim. İki şirketin sanal gerçeklik konusunda birlikte çalışıyor olması sonucu bu iki başarılı sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıkmış.

Gear VR’nin farkı ise Samsung Galaxy akıllı telefonlarını işlemci ve ekran olarak kullanabiliyor olması. Bunlar haricinde daha pek çok sanal gerçeklik gözlüğü üreten şirketin varlığından bahsetmek de mümkün.

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorumlar


C.A: Çeşit iyice arttı umarım bu fiyatlarına da yansır. Sonuçta sadece gözlüğü almak yetmiyor bunu desteklicek birde pc lazım.
21/Haziran/2016 - 14:19:33

Tercih Edilen Sanal Gerçeklik Gözlükleri

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor Küresel oyun pazarı araştırmacısı Newzoo'nun son raporuna göre, e-spor'un pazar payı, 250 milyon doları buldu. Kore, Çin, Avrupa ve Amerika'da aşırı derecede...

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo, Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor! PC devi Lenovo, düzenlediği etkinlikle esnek dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı! Birçoğumuzun hayalindeki dizüstü bilgisayar bükülebilir olmayabilir. Ama bu...

Snapchat  Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat, Instagram karşısında yenik! Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram'ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları! ...

LG G6 Plus geliyor!

LG G6 Plus geliyor!

LG G6+ geliyor! LG'nin en yeni amiral gemisi G6, güncellenmiş sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. LG G6'nın daha da güçlendirilmiş versiyonu LG G6+, Bakalım LG G6+ bizlere neler sunuyor. ...