• HTC Vive Sanal Gözlüğü Oyunları

HTC Vive ve oyunlarını sonunda oynayabiliyoruz. Peki tam olarak hangi oyunları denemenizi öneriyoruz?

Valve’ın HTC Vive için oldukça geniş bir oyun kütüphanesi oluşturduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar oyunlardan bazıları tümü ile tamamlanmasa da, bazıları sanal gerçeklik gözlüğünüz ile birkaç bölümlük oyun keyfi sunarken, bazılar henüz demo aşamasında.

HTC Vive sanal gerçeklik gözlükleri ile kullanıcıların Oculus Rift’e göre belli başlı avantajlarından bahsetmek de mümkün. HTC Vive size bir oda boyutunda sanal gerçeklik deneyimi sağlıyor dersek herhalde doğru olur. Çünkü HTC Vive’da içinde bulunduğunuz oyun dünyası içerisinde hareket etmeniz ve oyunları istediğiniz açıdan görmeniz söz konusu.

İşte en iyi HTC Vive oyunlarından bazıları:

Call of the Starseed

Bu oyun sizleri kaybolan kardeşinizi bulduğunuz bir maceraya sürüklüyor diyebiliriz. Oyunun güzel, gizemli ve bir açıdan da sanal gerçeklik içerisinde sunduğu gerçeklik öğesi ile korkutucu bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Henüz 3 alt bölümü çıkan oyunun her yılın Nisan ayında yeni bölümlerinin piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Fantastic Contraption

Bu oyun ilk defa bir puzzle oyunu olarak 2008 yılında piyasalara çıktı. Mobil telefonlar için üretilen oyun günümüzde sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu hale getirildi. Oyunda garip ve fantastik yollarla belirli puzzle’ları çözmeye çalışıyorsunuz.  Her ne kadar bu puzzle türü sorunlar başlangıçta kolay şekilde çözülse de, oyun ilerledikçe ciddi şekilde düşünmenizi gerektiren bir hal alıyor. Oyunun sanal gerçeklik gözlüğü Vive’a uyarlamasınınsa oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Elite: Dangerous

İçinde bulunduğumuz yılda Oculus Rift sanal gerçeklik gözlükleri için de piyasalara çıkacağı duyurulan oyun, şimdilik sadece HTC Vive’da oyun severlerle buluşuyor. Diğer sanal gerçeklik oyunlarına göre daha oturmuş bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

HTC Vive Sanal Gözlüğü Oyunları hakkında yorumlar

  • Hakkı | 15:33:59 | 31/Temmuz/2017 |

    Artık oyunların içinde olucaz 1

HTC Vive Sanal Gözlüğü Oyunları hakkında yorum yaz