• Bilgisayarınızı Hızlandıracak Öneriler

Bilgisayarlar yeni alındıklarında ne kadar hızlı olurlarsa olsunlar, zamanla genellikle hepsi yavaşlar. Bu yavaşlamanın gerçekleşmesi geniş bir zamanda olabileceği için genellikle alışılabilen bir yavaşlamaya dönüşebilir ancak zamanla çekilmez olan yavaşlama sonucu çözüm arayışına gidilmektedir. Bilgisayarınızı hızlandıracak öneriler ise başlıca şöyledir;

Geçici internet dosyaları klasörünü temizleyin

  Web sayfalarının hızlı yüklenmesi için sabit sürücüde genellikle web sayfaları depolayan Geçici İnternet Dosyaları klasörünü arada sırada temizlemeniz sisteminizin performansını ve bilgisayarınızın güvenliğini olumlu anlamda etkileyecektir. Girdiğiniz web sitelerini depolayan klasörün içeriğini tamamen temizlemenin en kısa yolu ise Disk Temizleme işlemidir. Kısa bir taramadan sonra listelenen silinecek dosyalar içerisinden Geçici İnternet Dosyaları’nı seçerek Tamam ile onaylandığında bu klasörü temizlemiş oluyorsunuz.

Bilgisayarı en iyi performansa ayarlayın 

 Yavaşlayan bilgisayarınızı canladırmanın en önemli yolu da grafik yönetimi arayüzünü en iyi performans için gerekli ayarlamaları yapmaktan geçer. Performans Seçenekleri ekranında Görsel Efektler sekmesi seçeneğinden “Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin” seçeneğini “En iyi performans için ayarla' şeklinde değiştirmeniz bilgisayarınızı hızlandıracaktır.

Başlangıçta Çalışan Gereksiz Programları Kapatın

 Açılışta otomatik olarak çalışarak ve sistemin geç açılmasına neden olan programları görmek için Görev Yöneticisinde Başlangıç sekmesine gelerek listeden gereksiz çalışan programları devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Bilgisayarınızı Hızlandıracak Öneriler hakkında yorumlar

  • JqMCEn4o7JOj | 22:18:23 | 23/Temmuz/2016 |

    Exeelmtry helpful article, please write more.

Bilgisayarınızı Hızlandıracak Öneriler hakkında yorum yaz