Responsive Web Sitesi Tasarımı

Responsive Web Sitesi Tasarımı

Admin    1130 kez okundu

Responsive web sitesi tasarım, internet kullanıcılarının, tablet, akıllı telefon, dizüstü farkı göz etmeksizin her türlü teknolojik cihazdan aktif olabilecekleri sitelerin tasarlanış biçimidir. Responsive web sitesi tasarım, ekran çözünürlüğünden bağımsız olarak her türlü piksel özelliğine uygun olarak yapılır. Böylece internet kullanıcıları her türlü aygıttan responsive olarak tasarlanmış bir web sitesine ulaşım sağlayabilirler.

Günümüz teknolojisi, responsive web sitesi tasarımlarına olan ihtiyacı artırmış durumdadır. Herkesin sanal dünyada gezinti için seçtiği aygıt farklılık arz etmekte. Hal böyle olunca ulaşımın her türlü ekrana sığdırılabilmesi gereksinimi doğuyor. Bunu daha iyi anlayabilmek için istatistiklere göz atmak yeterlidir. Türkiye’deki 35 milyon internet kullanıcısının neredeyse %45’lik bölümü internete mobil cihazlardan bağlanmakta.

Responsive web sitesi tasarımı kapsamında olan siteler, site kullanıcılarının hangi aygıt vasıtası ile giriş yaptıklarını çözümleyerek içeriği kullanışlı hale getirecek biçime dönüştürme özelliğine sahip. Böylece internet kullanıcıları sitede daha aktif bir dolaşım sağlayabiliyorlar. Responsive tasarımın diğer bir özelliği ise arama motorlarının ilgisini çekmiş olmasıdır. Web sitenizin SEO odaklı çalışmasını sağlayabilmektedirler.

Responsive Web Tasarımının Avantajları

SEO Odaklı Çalışma Sistemi: Arama motorlarında en üst seviyelerde yer almak ve sitenize değer katmak için responsive tasarım oldukça önemlidir. Sitenin URL yapısı aygıt kullanımına göre değişmediği için her türlü teknolojik cihazda bulunmanız daha kolay olacaktır.

Kullanım Kolaylığı: Responsive web sitesi tasarımının en güzel yanı kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Özellikle mobil cihazlarda küçük yazılarla uğraşmak, boyut büyütmek gibi bir dert olmadan kolayca erişim sağlanır.

Bakım Konusunda Kolaylıklar: Site tasarımınız responsive olduğunda her türlü çözünürlük seçeneğini gözeterek farklı tasarımlar yapmakla uğraşmazsınız. Tek bir domain üzerinden çalışabilir ve böylece bakım işlerini daha hızlı yürütmüş olursunuz.

Maliyetin Azalması: Web siteniz tek bir domain ve hosting üzerinden çalışacağından maliyet azalmış olacaktır.

Responsive Web Sitesi Tasarımı

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
Responsive Web Sitesi Tasarımı

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor Küresel oyun pazarı araştırmacısı Newzoo'nun son raporuna göre, e-spor'un pazar payı, 250 milyon doları buldu. Kore, Çin, Avrupa ve Amerika'da aşırı derecede...

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo, Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor! PC devi Lenovo, düzenlediği etkinlikle esnek dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı! Birçoğumuzun hayalindeki dizüstü bilgisayar bükülebilir olmayabilir. Ama bu...

Snapchat  Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat, Instagram karşısında yenik! Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram'ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları! ...

LG G6 Plus geliyor!

LG G6 Plus geliyor!

LG G6+ geliyor! LG'nin en yeni amiral gemisi G6, güncellenmiş sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. LG G6'nın daha da güçlendirilmiş versiyonu LG G6+, Bakalım LG G6+ bizlere neler sunuyor. ...