Google arama motorunda yapılan SEO işlemleri diğer SEO çalışmalarına göre daha önemlidir. Zira arama motorları arasında en çok kullanıcıya sahip olanı Google’dır. Diğer web siteleri de Google için SEO işlemlerine önem vereceklerinden burada bir yarış söz konusudur. SEO kriterleri ile uyum içerisinde çalışanların tespit edilebilmesi ve arama motorunda üst seviyelere ulaşabilmeleri için Google çeşitli yöntemlere başvuruyor. Google’ın arama motoru algoritması her zaman günceldir ve biraz karmaşıktır. Google doğru sonuçlara ulaşabilmeyi bu şekilde kolaylaştırıyor.

Google için özel olarak bir SEO çalışması yapılmak isteniyorsa mutlaka yerine getirilmesi gereken belli başlı hususiyetler ve ince çizgiler vardır. Bu konuda bilgilenmek için yazımızın devamını takip edin.

Site İçeriği

Google kullanıcı yararına olan içeriği tanıtmak için azami gayret gösteren bir kurumdur. Bu sebeple içeriğinizin yazım kurallarına uygun ve özgün olması önemli. Diğer bir hususta içeriğin sitede ki konumudur. Menüler, alt başlıklar ve tasnifler önemlidir.

Renk Seçimi ve Yazı Stili

Aslında bu temel bir SEO konusudur. Gözü yoran renklerin kullanımı kısıtlı, içerik ve logo ile bağlantılı renkler seçilmelidir. Yazı stiliniz site içeriğinde hep aynı olmalıdır. Ayrıca en ideal yazı büyüklüğü için doğru bir karar alınmalıdır.

Kodlamalara Önem

Kodlamada yapılan bir yanlışlık sitenizin ön saflarda yer almasına engel olur. Bu sebeple kontrollerinizi yapmanızı öneriyoruz. Kontroller için w3.org tercih edilmelidir.

Görselleri Tanıtmak

Site içerisinde yer alan görsellere alt:”” kodunu yerleştirmelisiniz. Böylece Google web sitenizde mevcut olan görselleri tanıyacaktır.

Link İsimleri

Link oluşturma esnasında tittle bölümüne konu özeti olabilecek birkaç kelime yerleştirmeniz önemlidir. Linkler Google tarafından tanınacaktır.

Baclink Hakkı

Bir başkasının sitesini, kendi web sitenizde tanıtma hakkı kazanmanız ve bundan para kazanmanız söz konusudur. Bu da yukarıda sıraladığımız kriterlere uyulmasıyla mümkündür.

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ? hakkında yorum yaz