Sanal dünya artık küresel bir mecra haline geldiği için sanal dünya da yerinizi almak ve dünyanın diğer ucundaki bireyi müşteriniz haline getirmek için profesyonel bir web sitesi tasarımına ihtiyacınız vardır. Bu web sitesi ile dünyanın her hangi bir yerinden insanları kendi müşteriniz haline getirebilir ve sanal dünyadaki yerinizi alabilirsiniz. Web siteleri sizi dünyaya tanıtan vitrinler olduğu için  başarılı bir tasarıma sahip, kolayca gezilebilen ve aktif olarak her saat ulaşılabilen bir web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Başarılı bir web sitesi sizi kurumsal bir firma haline getirir. Başarılı bir web sitesi tasarımının  yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1 ) Dünya üzerindeki potansiyel müşterileri  bir tık kadar yakınınıza getirir.

2 ) Web sitesi, firmanın imajı olduğu için kısa süre de reklam ve pazarlama yapmanızı ve ticari açıdan avantajlı konuma gelmenizi sağlar.

3 ) Web sitesi aracılığı ile sadık ve potansiyel müşterilerinize firmanız hakkındaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri kolay yoldan  bildirebilirsiniz. Bu durum sadık müşteri kitlenizin artmasını sağlayacaktır.

4 ) Yazılı ve görsel tanıtım kitapçıklarının maliyetlerini ve ömürlerini düşündüğümüzde sınırsız bir şekilde firmanızı tanıtan bir siteye sahip olmak çok minimal bir masraf olacaktır.

5 ) Günümüzün yeni ticaret yöntemi olan e – ticaret dünyasında yerinizi alarak günün 24 saatinde ticaret yaparak ticaret hacminizi artırabilirsiniz.

6 ) Seo uyumlu içerikleriniz ile arama motoru sayfalarında birinci site olarak çıkabilir, sitenizin ziyaretçi trafiği sayesinde daha fazla tanınabilirsiniz.

7 ) Başarılı bir web sitesi tasarımı ile kurumsal kimliğinizi ön plana alabilir, müşterilerinize kurumsallığınız hakkında daha fazla bilgi vererek  hedeflediğiniz noktaya daha kısa sürede varabilirsiniz.

Tüm bu kriterlerin ortak sonucu olan başarı ve kar marjının artırılması, tanıtım ve pazarlama  kavramlarının daha kısa süre de daha kısa yoldan  gerçekletirilmesini sağlamak başarılı bir web sitesi tasarımı ile gerçekleştirilebilecektir.

Web Sitesi Tasarımının Önemi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Web Sitesi Tasarımının Önemi hakkında yorum yaz