• Giyilebilir Teknolojilerin Geleceği

Günümüzde hızla yaygınlaşan giyilebilir teknoloji artık hayatımızın her alanında yer etmiş ve her ihtiyacımız için kullanılabilir hale gelmiştir. Hızlı bir şekilde gelişen ve yaygınlaşan bu teknoloji gelecekte nasıl kullanılacak ve hangi alanlarda mecburi kullanım zorunluluğu olacak sorusunun cevabını biraz araştırma yaparak vermek mümkün. Güncel olarak sağlık, eğitim, iletişim, spor alanlarında kullanılan giyilebilir teknolojiler yakın gelecekte tüm iş alanlarında kullanılacak ve üretim teknolojilerinde tüm komuta merkezi yöneticinin kolunda beliren kumanda sistemi ile kontrol edilebilecek. Sanal ve artırılmış  gerçekliğin bir arada olacağı giyilebilir teknoloji akıllı saat akıllı bileklikten sonra akıllı kontrol merkezi ile hayatımıza girecek. Bu teknoloji sayesinde cep telefonu taşımadan kolumuzun üzerinde yansıma ile oluşacak kontrol merkezini dokunmatik ekran gibi veya gözlerimizle kontrol ederek istediğimiz komutu verebilecek ve kullanabileceğiz.

Özellikle günümüzde ileri teknoloji ile üretilen gözlükler daha ileri teknolojiler ile üretilecek ve  bu gözlükler aynı zamanda telefon, bilgisayar ve akıllı saat yerine de kullanılabilecek. Giyilebilir teknolojinin ilk ürünleri olan akıllı sat ve bileklikler yerini akıllı gözlüklere bırakacak.  Bu yönü ile kendisini sürekli yenileyen giyilebilir teknolojisi akıllı kıyafetler üreterek insanların günlük hayatta yaşayabilmeleri için harcamaları gereken enerjiyi minimum seviyeye indirecek.

Giyilebilir teknoloji günümüzde telefon, bileklik, saati ve gözlük olarak ileri seviyelere gelmiş olsa da gelecekte ayakkabı, şapka, tişört gibi ürünleri geliştirerek insanların ihtiyaç duyacakları her alanda avantaj sağlayacaktır. Enerjisini kendi üreten bir tişört, kafanızda serinlik oluşturacak bir şapka, üzerinizdeki her teknolojik cihazı kontrol edebileceğiniz bir saat, ayaklarınızı rahat tutan ve aynı zamanda adımlarınız ile enerji üreten ayakkabılar geleceğin giyilebilir teknolojileri arasında yer alıyor. Teknoloji firmaları yoğun bir şekilde ar-ge yaparak geleceğin teknolojini şekillendirmeye çalışırken bir yandan da insanların rahatını artırmak ve kolay bir yaşam sunmak için çalışmalarını südürüyorlar.

Giyilebilir Teknolojilerin Geleceği hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Giyilebilir Teknolojilerin Geleceği hakkında yorum yaz