DÜNYAYI SARAN OYUN POKEMON GO

DÜNYAYI SARAN OYUN POKEMON GO

Admin    898 kez okundu

Eskiden çizgi filmleri ilgiyle izlenen pokemonlar, şimdide telefonlarımızda yerini alıyor. Dünyayı büyük bir hızla etkisi altına almaya başlayan oyun, sosyal medyada büyük yankı uyandırmış durumda.
#PokemonGo etiketi ile milyonlarca paylaşım yapan insanlar, akıllı telefonlarında bu ilginç oyunu oynayabilecekler. Resmi olarak iki ülkede indirilebilen oyun, hızla tüm ülkelere yayılacak gibi görünüyor. Ülkesinde yayınlanacağı tarihi beklemeyen bazı insanlar ise, intertten APK olarak indirerek oyunu oynayabiliyor. Ancak bu şekilde oyuna ulaşmanın, telefon güvenliğinizi riske atacağını belirtelim.
Oyun dünyasında yeni bir stile kapı açan Pokemon Go, ''artırılmış gerçekçiliğe''dayanan bir oyun. Bu oyunda telefonların kamerası kullanılarak, tıpkı fotoğraf veya video çekerken gördüğünüz gibi, gerçek dünyayı görüyorsunuz. Oyunda amaç size hedef olarak gösterilen yerlere giderek, sanal karakterler olan pokemonları yakalamak.

 

Öyle ilginç ki pokemonların ne zaman nerede ortaya çıkacağı belli değil. Oyunu oynama şansını yakalamış insanlar, yataklarında, yemek yedikleri an, hatta klozetin üstünde bile pokemonları görerek, bunu video olarak paylaşıyorlar. Oyun ev içi ile sınırlı kalmıyor. Dışarı çıkmanız gerekebilir, bir metroda ya da bir barda, hatta yol ortasında bile pokemon avlama şansınız doğabiliyor.

POKEMON GO TÜRKİYE'DE OYNANABİLİYOR MU?
Az öncede bahsettiğimiz gibi, henüz resmi olarak iki ülkede indirilmeye sunulan oyun, Türkiye'de oynanamıyor. APK sürümleri kullanarak oynamak mümkün, ancak buda resmi olmayan sürümleri yüklemenize neden olacağı için, telefonlarınıza zarar verebilir. Oyunun Türkiye'de Temmuz 2016 sonu gibi indirilmeye sunulması bekleniyor.

DÜNYAYI SARAN OYUN POKEMON GO

hakkında yorumlar


Salih: Oyun çok güzel. Bende herkes gibi Androide gelmeden Pokemon Go'nun Apk sını indirdirdim. Bir süredir oynuyorum baya ilerledim umarım Google Play Store'a düşünce sıfırlanmaz :/
25/Temmuz/2016 - 12:09:34


Volkan: Oldukça heycanlandırmıştı beni, ancak belirli programlar kullanılarak lokasyonda yapılan hileler ile insanların aradaki farkları oldukça açtığını düşünmeye başladım. çok heves kırıcı, google ve nintendo gibi bir firmaya yakışmıyor.
25/Temmuz/2016 - 12:16:47


Ali: Artık Google Play Storea Düşsüüüüüüün :D
08/Ağustos/2016 - 13:37:49

DÜNYAYI SARAN OYUN POKEMON GO

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Facebook Almanya İçin Uygulama Geliştirdi.

Facebook Almanya İçin Uygulama Geliştirdi.

Geçtiğimiz aylarda Almanya'dan sert eleştirilere maruz kalan ve yalan haberlere izin vermesi durumunda ciddi yaptırımlar ile tehtide uğrayan Facebook, Almanya için uygulama geliştirdi. ABD'deki başkanlık yarışı ile alakalı...

Riot Games Warwick in yeni halinden video yayınladı!

Riot Games Warwick in yeni halinden video yayınladı!

Riot Games geçtiğimiz aylarda League of Legends karakterlerini yenilemeye gitmişti. Böylelikle eski karakterlerin yetenekleri oyunun şuanki şartlarına göre uyarlanmış olacak. Warwick de yeniden tasarlanan karekterler arasında. Riot Games...

Company of Heroes 2 Oyun İncelemesi

Company of Heroes 2 Oyun İncelemesi

Company of Heroes 2 2.Dünya Savaşına Kahraman Olarak Geri Dönüyoruz Company of Heroes serisi senelerdir RTS türünde büyük bir başarı yapmış bir seriydi. 2.Oyun ile bu konuda biraz daha ileri gidiyoruz.Öncelikle RTS gerçek...