• Yeni bir GSM operatörü Geliyor

Yeni bir GSM operatörü Türk pazarına giriş yapmak üzere. Sabit hatta 70 bin abonesi bulunan NETGSM, kendi sim kartını çıkardıktan sonra pazara girecek.
2009 yılında haberleşme piyasasında sektörün genişlemesini hedefleyen yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra, telekomünikasyon  alt yapı işletmeciliği,  internet servis sağlayıcılığı,sabit telefon hizmetleri ile sanal mobil şebeke hizmet yetki belgelerini alan NETGSM, Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olarak pazara girecek.
70 BİN ABONEYE HİZMET
“0510” ile başlayacak olan NETGSM, şu an sabit telefon piyasasında 70 bin aboneye hizmet vermekte. Konuyla ilgili açıklama yapan NETGSM yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, 2009 yılında çıkan yetkilendirme yasasıyla Telekom ve haberleşme sektörünün önünün açıldığını, bundan 4 gün sonrada yetkilendirme başvurusu yaptıklarını söyledi. Haberleşme piyasasında çok şeyin değiştiğini belirten Öcal, yakın zamanda tüm evlere fiber optik geleceğini, haberleşme faturalarının da internet ve katma değer içeren hizmetler olacağını söyledi.
2016 YILI SONUNDA PİYASAYA GİRECEK
NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal açıklamasının devamında esas hedeflerinin 2016 yılı sonuna doğru piyasaya girmek olduğunu söyledi. ”0510222” ile başlayan hatları aldıklarını belirten Öcal, 1 milyon kapasite ile başlamayı düşünüyoruz dedi. NETGSM olarak önümüzdeki yıllar katma değerli hizmetlerle bütünleşecektir. Bizde hizmetimizi bütüncül bir müşteri gözü ile bakarak katma değerli hizmetlerle bütünleştirmek istiyoruz. Açıkça geleceğe yönelik bir yapı kurmak istediklerini belirtti.

Yeni bir GSM operatörü Geliyor hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Yeni bir GSM operatörü Geliyor hakkında yorum yaz