• Wi-Fi Hızınızı 10 Kat Arttırabilen Uygulama

Evde, işyerinde vb. alanlarda aynı interneti kullandığınız halde, bilgisayarınız ile akıllı telefonunuzun internet hızları farklıdır. Birçok kullanıcı, genelde bilgisayarda sıkıntı yaşamazken, mobil cihazında internetin daha ağır olduğundan şikayetçidir. Ancak bu sorunu çözmenizin çok basit bir yolu var. Cihazınıza indireceğiniz bir uygulama ile, telefonunuzda yaşanan internet hızı sorununu halledebilirsiniz.

Wifi Analyzer adlı uygulama ile, akıllı telefonunuzun bağlı olduğu modem kanalını değiştirebilirsiniz. Normalde modem kanallarının değişim göstermesiyle birlikte, cihazlarınız kanallara rastgele bağlanır ve düşük sinyalli kanallara denk gelebilirsiniz. Buna bağlı olarak internet hızınızda bir düşme yaşarsınız. İnternet hızında gözle görülür bir değişikliğe neden olan bu sorunu, Wifi Analyzer adlı uygulama ile anında çözüme ulaştırabilirsiniz.

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirip açtıktan sonra ilk yapacağınız şey, sağ üst köşede göreceğiniz göz simgesine tıklayarak, ''Kanal Reytingi'' bölümüne giriş yapmak. Bu bölüme giriş yaptığınızda ve yukarıda göreceğiniz ünlem işaretine tıkladığınızda, kendi modeminizi seçeceksiniz ve modeminizin farklı kanallarının da göründüğü, bol yıldızlı bir liste ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu listede en fazla yıldıza sahip kanallardan birini belirleyip, modeminizin bağlantı ayarlarını kullanarak giriş yapmanız gerekiyor. Bağlantı ayarlarından, mobil cihaz için en yüksek değerli kanalı bulup etkinleştirmeniz yeterli oluyor. Bu yapılandırma işlemini tamamladığınızda, cihazın o kanal üzerinden internete bağlandığını ve hızınızın beklediğinizden çok fazla arttığı farkedeceksiniz.

Wifi Analyzer adlı uygulamayı, Google Play'den ücretsiz indirebilirsiniz.

Wi-Fi Hızınızı 10 Kat Arttırabilen Uygulama hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Wi-Fi Hızınızı 10 Kat Arttırabilen Uygulama hakkında yorum yaz