• Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Giyilebilir teknoloji hayatımıza çok hızlı bir şekilde giriş yaptı. Giyilebilir teknolojiyle birlikte zaten vücudumuz üzerinde kullandığımız aksesuarlar artık birer mükemmel teknolojik aksesuarlara dönüştü. Bu teknoloji insan vücudunda olduğu gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Bu teknoloji kişinin kalp ritmini, kaç adım attığını, veya bir futbol maçında futbolcunun topa vurduktan sonra topun kaç km/h ile gittiğini dahi ölçebilen bir teknolojidir. Bu teknoloji bir futbol topunun içinde veya bileklerimizde, kolumuzda ve şaşıracaksınız belki ama derimizin altına bile takılabilen bir teknolojidir.

 Şimdi gelin hep birlikte bu cihazlardan en sık gördüğümüz artık aşina olduğumuz örneklerine bakalım:

Akıllı Saatler.

 İlk çıkan modelleri her teknolojik ürün denemesi gibi pekte başarılı olmadı. Hesap makinesi saat ve birim çeviricilerden oluşan basit teknolojik aksesuarlardı. Akıllı saatler basit bir saate göre çok daha fazla işleve sahiptir ve günümüzdeki akıllı saatlerde artık kalp ritmi ölçebilmekte, adımlarınızı sayabilmekte, konumunuzu bilebilir, telefon görüşmesi yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Bu aletler artık çok yaygın ve beklide en çok yaygın olan ve kullanılan giyilebilir teknoloji aletlerinden birisidir.

Akıllı Bileklikler.

 Belki de çok değil birkaç yıl öncesine kadar sadece bileklikleri aksesuar olarak takarken, şimdi tıpkı akıllı saatler gibi birer teknolojik alet olmuş durumda. İlk modellerinde sadece kronometre, saat ve adım ölçer gibi özellikler bulunuyorken şimdi ki modellerinde ne kadar uyuduğunuz, telefonunuzla entegre olduğu için bildirimlerde titreşim gibi bir çok özelliğe sahiptir ve yine en çok kullanılan giyilebilir teknolojik aletlerden birisidir.

Akıllı  Futbol Topu.

 Resmi futbol maçlarında kullanılmakta ve topun kaç km/h ile gittiğini, topun kale çizgisini geçip geçmediğini yani gol olup olmadığını anlamak için büyük yardımcı olur ve yeni kullanılmaya başlanan bir teknolojidir. 

Akıllı  Gözlükler.

 Yukarıdaki cihazlarla uğraşmak istemezseniz veya size kullanımları zor gelirse bu cihaz tam size göre olacaktır. Gelen aramaları, bildirimleri, kalp ritminizi, adımlarınızı hepsini yolda yürürken koşunuzu yaparken gözünüzün önünde bulabilirsiniz.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorum yaz