• Google’ın Görüntülü Konuşma Uygulaması Duo, Türkiye’de.

Google’ın yeni uygulaması olan ve basit bir şekilde Android ve iOS cihazlarda video aramalar yapmanıza olanak tanıyan Duo, şimdi Türkiye’de de kullanıma açıldı. Google Mesajlaşma uygulaması olan Allo ile birlikte Duo’yu bu yılın başlarında I/O konferansında duyurmuştu.

Duo’nun bir bakıma, Google’ın Apple’ın FaceTime’ına yönelik bir cevap niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Duo, Android cihazlar arasında ve Android cihazlardan iPhone cihazlara görüntülü görüşme yapma olanağı tanıyor. Duo’da görüntülü görüşme yapabilmek için her iki tarafın da uygulamayı indirip kurması gerekirken, FaceTime’da bu durumun geçerli olmadığını söyleyebiliriz. FaceTime sadece program ile uyumlu iPhone modellerinde çalışıyor.

Knock Knock özelliği

Duo’nun kendine has bir de özelliği var. Knock Knock adı verilen özellik sayesinde karşı tarafta sizinle kamera açmak isteyen kişinin kim olduğuna dair bir ön görüntü alıyorsunuz. Eğer görüşmeyi başlat seçeneğini işaretlerseniz, bu durumda program size görüşmenin başladığına dair bir uyarı veriyor. Bu uyarı karşınızdakinin sizin tam olarak o anda neler yaptığınızı görmesi anlamına gelmekte. Android kullanıcıları Duo’yu açmadan da Knock Knock özelliğini görebiliyorlar. Bununla birlikte iPhone’da gelen aramaları sadece uygulamanın içerisindeyseniz görebiliyorsunuz. Diğer türlü ise, arandığınıza dair küçük bir bildirim alıyorsunuz.

Google’ın ilkesine göre Knock Knock daha görüntülü görüşmeye başlamadan sizin yüzünüzde bir gülümseme yaratmayı amaçlıyor. Tabi ki, bu durum gerçekten de karşınızdaki kişiyle görüşmek isteyip istemeyeceğinize göre değişebilir. Aile üyelerini telefonun diğer ucunda görebiliyor olmak şüphesiz pek çok kişinin yüzünde bir gülümseme oluşturacaktır. Tabi patronunuzun yüzünü aynı şekilde görmek, uygulamayı o anlık pek de eğlenceli bir hale getirmeyebilir.

Google, Duo uygulamasını geçtiğimiz hafta içerisinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülke için aktif hale getirdi.

Google ın Görüntülü Konuşma Uygulaması Duo, Türkiye’de. hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google ın Görüntülü Konuşma Uygulaması Duo, Türkiye’de. hakkında yorum yaz