• Artık Steam Oyunlarınızı Kalıcı Olarak Silebilirsiniz

Steam oyun kütüphanesi içerisinde gereksiz olarak yer kaplayan ve asla bir daha açılmayan bir oyundan kurtulmak için, kalıcı olarak silmek mümkün.

Steam bazı dönemler için çok iyi indirimler sağlıyor. Büyük indirim zamanları, uygun fiyata oyun almak isteyen kullanıcılar adına çok iyi bir dönem olsa da, aynı zamanda önemli bir problemi de meydana getiriyor, satın alınmış ama hiç oynanmayacak olan oyunlar artıyor. Çoğu kullanıcı yalnızca fiyatı uygun  olduğu için bir daha asla oynamayacağı oyunları sistemine doldurmaktan vazgeçmiyor. Bunun sonucunda da, kullanıcıların sahip olduğu oyunlar ile çok kalabalık bir oyun kütüphanesi meydana geliyor. Bugüne dek tüm satın alınmış ola oyunları ortadan kaldırma işlemi için tüm oyunları gizleme seçeneği tercih ediliyordu. Bu özellik ile her ne kadar oyun kütüphanesi boş kalabilse de, oynanmayan oyunları gereksiz bir şekilde hesapta tutmaya da engellemiyor. Steam bu özelliği ile çok şikayet adı ve sonunda, tüm kullanıcıların satın aldığı oyunları kalıcı olarak hesaplarından silerek kaldırmalarına onay veriyor. Oynanmayan ve hiç açılmayan oyunlardan kurtulmak için yapılması gereken ilk aşama, Steam Destek sayfasına girmektir. Ardından Oyunlar ve Yazılım menüsüne girmek gerekiyor. Bu bölümde silinmesi istenen oyunları seçip silme işlemi gerçekleştirilecektir. Açılacak olan sayfada ''Bu oyunu hesabımdan kalıcı olarak kaldırmak istiyorum'' seçeneğine tıklandığı takdirde, kütüphane içerisinde kalabalık yapan her oyundan kolayca kurtulmak mümkün olacaktır. 

Şu an bu özellik ile birçok oyun hesaplardan kalıcı olarak silinebilmekte ve kütüphane kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ancak az da olsa, bazı uygulamalarda bu özelliğin aktif edilmediği de söylentiler arasında. Mutlaka her kullanıcı bu özellik ile Steam içerisinde bir temizlik sağlamalı ve yeni oyunlara da yer açmalıdır.

Artık Steam Oyunlarınızı Kalıcı Olarak Silebilirsiniz hakkında yorumlar

  • Kerem | 15:29:33 | 31/Temmuz/2017 |

    işte aradığım bilgi

Artık Steam Oyunlarınızı Kalıcı Olarak Silebilirsiniz hakkında yorum yaz