• Samsung Galaxy S8’den Haber Var!

Akıllı telefon sektöründe lider markalardan birisi olan Samsung, geçtiğimiz haftalarda Galaxy Note 7 için büyük bir tanıtım gerçekleştirmişti. Galaxy Note 7'nin diğer serilerine göre çok iyi özelliklerde olması tüm teknoloji meraklılarını etkilemeyi başarmıştı. Henüz herkes Galaxy Note 7 etkisinde iken, Samsung Galaxy S8 ile de yeni gelişmelerin açıklanması heyecanı arttırdı. İşlemci, ön kamera ve tarayıcı konusunda farklılıkların gelmesi, Galaxy serisinde büyük değişiklikleri de beraberinde getirmiş olacak.

İlk olarak Samsun Galaxy Note 7'de kullanılan iris tarayıcı artık S8 için de geçerli. Ancak iris tarayıcı bu kez daha çok özellik ile aktif olacak. Özellikle güvenlik konusunda sağlayacağı yenilikler ile S8 modeli piyasaya geldiği anda çok dikkat çekecek. Daha önce Apple, LG ve Hauwei markalarının da gerçekleştirdiği bir özellik olan çift lens teknolojisi artık Samsung telefonu için de geçerli oluyor. Bu özelliği ile birlikte artık Samsung telefonu da ön kamerada 8 megapiksel kalitede hizmet verecek. Bir diğer yenilik ise işlemci seçimi konusunda olacak. Samsung S8 için düşünülen işlemci şimdilik Exynos M1 mobil işlemcisi olarak belirlendi.  Uygulamalar ve kamera konusunda başka yeniliklerin olup olmayacağı henüz net değil ancak gelen taleplere göre geliştirilecek farklı uygulamaların olacağı da söyleniyor. Özellikle Samsung kullanıcıları tarafından günlük yaşamda daha çok tercih edilebilen uygulamaların mevcut olması isteniyor. Samsung Galaxy 7 için bu geçerli olmasa da, S8 modeli için olabileceği konuşuluyor.

Daha bir çok yeni özelliği ile çıkacağı konuşulan Samsung S8 modelinin ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz merak konusu. Samsung Galaxy 7 modelinin henüz çıkmış olması ile birlikte, en erken tarihin 2017 senesi için verileceği kesin gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S8’den Haber Var! hakkında yorumlar

  • Mahmud | 15:13:56 | 31/Temmuz/2017 |

    yine beklenecek telefon

Samsung Galaxy S8’den Haber Var! hakkında yorum yaz