• Twitter

Sosyal medya devi Twitter’a yeni bir özellik geldi. Bu özellikle İOS kullanıcıları okudukları Tweet’lere  “I don’t like this Tweet” (“Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum”) seçeneği ile Tweet hakkındaki fikirlerini daha rahat ifade edebilecekler.

Twitter’a gelen yeni seçeneği kullanma deneyimine sahip olmak için İPhone kullanıcısı olmanız lazam. Bunun için İOS tabanlı telefonunuzdan Twitter uygulamasını açıp, beğenmediğiniz Tweet’in sağ üst köşesindeki aşağı yönlü oku seçip, açılan sekmede “Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum” seçeneğini seçiyorsunuz. Bu özelliği kullana bildiğiniz Tweet’ler sınırlı durumda sadece ana sayfa akışında bulunan güncel Tweet’lere uygulana biliyor.

Yeni özellik ile kullanıcıların Tweet akışında görmeyi tercih etmedikleri Tweet’lerden kurtulmayı sağlayan yeni seçenek ile kullanıcıların daha kaliteli zaman geçirmeleri bekleniyor.

Twitter’in Beğenmedim özelliği ile atılan Tweet’lerin daha doğru sonuçlar ortaya çıkarması amaçlanıyor.

Bu özellik şuan sadece İOS tabanlı cihazlarda mevcut durumda fakat Android telefonlarda, günlük kullandığımız masaüstü bilgisayarlarda ve diğer kullanılan araçlara da geleceği düşünülüyor. Bir sonraki güncellemede bu özelliğin diğer platformlara da geleceği kesin olmamakla beraber özelliğin geleceği yönünde olumlu görüşler mevcut.

I don’t like this Tweet “Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum” seçeneği kullanıcılar tarafından ilgi görürse diğer sosyal medya platformlarının da bu özelliği kendi sistemlerine entegre etmeleri olası düşünceler arasındadır.

Beğenilmeme hiçbir insanın istemeyeceği bir durum olduğu için Twitter’ın bu hamlesi kullanıcılarının Twitter’ın beklediği bir yönde ilerlememesi de olası bir ihtimaldir.

Twitter ın Yeni Özelliği "Beğenmedim" hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Twitter ın Yeni Özelliği "Beğenmedim" hakkında yorum yaz