• Windows da Bomba Gibi Açık

Microsoft'un AtomBombing açığı ile savaşı başladı. Bu süreç nasıl işleyecek birlikte bakalım.

Yeni bulunan açık nedeniyle bütün Windows’lar bu olaydan etkilenecek gibi görünüyor. Yeni keşfedilen açığın çalışma mantığına bakacak olursak bu açık AtomBombing adıyla biliniyor. Bu açık bütün Windows kullanıcılarını etkileyecek gibi tabi Microsoft'un en büyük gelir kaynağı Windows olduğu için biran önce bu sorunun üstünden gelmesi lazım. Zaten konuyla ilgili Microsoft bir açıklama yaptı söylediklerine göre bu açığı kapatacak yama yoldaymış eğer ki yeni gelecek olan güncellemeyi bilgisayarınıza yüklerseniz karşıdan gelecek saldırılara maruz kalmayacaksınız.

Windows’un Atom tabloları diye adlandırdığı ve işletim sisteminin uygulamalarla paylaştığı Dataları tutan bölümü aldatılarak aktifleşen bu açık bize saldırmak isteyen kişilerinde işini kolaylaştırıyor.

Sistemin bu kısmı manipüle edilerek sanki zararlı kodların sistem uygulamasıymış gibi geniş yetkiler tanıyor ve bu açık nedeniyle olay bize fark ettirilmeden uzaktan aktifleştiriliyor.

Öyle görünüyor ki bu açıktan kaçışta yok bu açıktan faydalanan Hacker size fark ettirmeden içeri giriyor ve yapacağını yapıyor. Söylediğimiz gibi Windows bu açık için güvenlik yaması en kısa zamanda yollayacaktır.

Sizin bu süreçte tek yapabileceğiniz şey güvenlik yaması gelene dek bağlantı güvenliğinizden emin olmak.

Windows da Bomba Gibi Açık hakkında yorumlar

  • Cenk | 16:04:30 | 31/Temmuz/2017 |

    VAYYYYYYY

Windows da Bomba Gibi Açık hakkında yorum yaz