Google dan Ücretsiz Dört SEO Aracı ve SEO ya Katkısı

Google dan Ücretsiz Dört SEO Aracı ve SEO ya Katkısı

Admin    335 kez okundu

Google, her ne kadar Seo çalışmalarını sevmiyor gibi gözükse de, rekabeti artırmak için başlıca Seo araçlarını ücretsiz olarak kullanıcılarına sunar. Bu araçlar sayasensin artık Seo uzmanları daha nokta atışı çözümler bulabilmekte ve internet dünyasında kendisine hatrı sayılır yerler edinebilmektedir.

 

Google'ın sunduğu bu araçları genellikle anahtar kelime analizleri ve site içi Seo çalışmalı ile kullanabilmekteyiz. Google site dışı Seo konusunda daha ketum davranmaktadır.

 

Google kullanıcılarına Seo çalışmaları için sunmuş olduğu ücretsiz çalışmaları inceleyelim.

 

1- Google Webmaster Tools

Google tarafından tüm site sahiplerinin ücretsiz olarak faydalanabileceği başlıca yönetim aracıdır. Bu sayede kullanıcılar site içerisinde oluşan problemleri, kırık linkleri, anahtar kelimelerden gelen hit oranlarını, anahtar kelime sıralamalarını ve bunların tıklanma oranlarını ayrıntılı olarak sunabilen çok faydalı bir hizmetidir. Google Webmaster Tools kullanan site sahipleri sitelerine daha hızlı index aldırarak, özellikle güncel, son dakika bilgileri vb. makalelerden hızlı hitler almasını sağlamaktadır.

Seo'ya katkısı nedir?

Sitede meydana glen bir sorunda uyarı yapması, sitemap ve robot.txt uygulamarı sayesinde Google botlarını yön verebilmesi, hatta bu botlarının site sahibince çağırılabilmesi, kelime analizleri ile ilgili verilerin inceleme imkanının sulunması Seo açısından çok önemli bir durumdur. Rekabetin gerisine düşmek istemeyen her site sahibinin mutlaka ama mutlaka kullanması gereken bir araçtır.

 

2-Google Analytics

Siteye gelen ziyaretçiler hakkında çok fazla detaylı bilgi verebilen bir araçtır. Ziyaretçi sitenize nerden gelmiş, sitenizde ne kadar kalmış, siteyi üye olmuş mu, sitenizden ürün almış mı, arama motorlarından arama yaparak mı gelmiş, hangi anahtar kelimeden gelmiş, hemen çıkmış mı?... gibi bir çok sorulara cevap verir.

Seo'ya katkısı nedir?

Site sahibi açısından ziyaretçileri detaylı olarak tanıma imkanı sağlayan ve site içi ve dışı seo çalışmalarına bu doğrultuda yön verebilen mükemmel bir Google hizmetidir.

 

3- Google Keyword Tools

Türkçesiyle Google anahtar kelime aracı, sektöre giriş yapmadan önce hangi anahtar kelimelere yönelmeniz açısından yön gösterici bir araçtır. Kelimelerin ülkelere ve zamana göre aranma hacimleri, bunların rekabet oranlarını, kelime maliyetleri hakkında detaylı bilgiler verir.

Seo'ya katkısı nedir?

Seo çalışmalarının ana amacı, arama motoru sıralamasında ön sıralara çıkmaktır. Bu aracın en önemli özelliği, anahtar kelimenin aranma hacminin yanında rekabet oranını da göstermesidir. Rekabeti düşük ancak aranma hacmi yüksek olan kelimeler sıralamada yükselmek için önemli bir ayrıntıdır.

 

4-Google Trends

Google'nın gerek dünya üzerinde gerekse ülkemizde en güncel ve popüler aramalar listesini grafik şeklinde veren muhteşem bir uygulamasıdır.

Seo'ya katkısı nedir?

Website sahiplerine anlık olarak aranan kelimeler hakkında bilgiler vermesi nedeniyle, sitesine en hızlı güncel bilgiler girebilme ve aramalarda anlık olarak üst sıralara çıkma imkanı verir.

 

Google'ın ücretsiz olarak sunduğu bu bir çeşit seo araçlarını kullanmak siteniz için en uygun sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Iyi bir webmasterin kesinlikle bu araçları kullanması ve kendisini bu araçlar üzerinde sürekli geliştirmesi gerekir. Bu araçlar sayesinde site güncelliği artacak, aranma hacimlerinde daha uygun noktalara gelecek ve kazancını artıracaktır.

Bu araçları kullanmaya website sahipleri ise muhtelemen çok çalışsa bile istediği noktalara gelemeceyek, hatta ilerleyen dönemlerde bezginlik hissedecektir.

Google dan Ücretsiz Dört SEO Aracı ve SEO ya Katkısı

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
Google dan Ücretsiz Dört SEO Aracı ve SEO ya Katkısı

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Seolu Makalelerde Anahtar Kelimelerin Önemi

Seolu Makalelerde Anahtar Kelimelerin Önemi

SEOLU MAKALERDE ANAHTAR KELİMELERİN ÖNEMİ Seo açısından anahtar kelimeleri incelerken bahsedeceklerimiz sayıları ve kullanma oranlarındaki teknikler olmayacak. Anahtar kelimelerin önemi ve anahtar kelimelerle makale yazmak işinde...

AMD 400 SERİSİ EKRAN KARTLARI

AMD 400 SERİSİ EKRAN KARTLARI

AMD 400 serisinden ilk ekran kartını rx 480 olarak 30 Haziran da piyasaya sürdü.Firmanın bu serideki amacı sanırsak düşük bütçeye hitap etmek.Devamında ise rx 470 ve 460 ekran kartlarını piyasaya çıkardı.Rakibi NVIDIA nın bu...

 SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ?

SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ?

SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ? Samsung itibarını geri kazanabilecek mi? Samsung Galaxy Note 7 telefonlarında yaşanan fiyaskonun telafisi gerçekten zor olacak. Samsung şimdi daha dikkatli çalışmalı ve daha farklı bir...

Ghost Recon Wildlands dan Yeni Video!

Ghost Recon Wildlands dan Yeni Video!

Gelecek hafta Amerika'da yapılacak GDC 2017 konferansı, oyun piyasası için oldukça önemli. Oyun şirketlerinin bu etkinlikte yeni yazılım ve donanımlarını görüşe çıkartması bekleniyor. Bu konferansta gösterilecek oyunlardan...

NOKIA 3310 GERİ DÖNÜYOR

NOKIA 3310 GERİ DÖNÜYOR

90'lı yılların sonuna doğru piyasaya sürülen , sağlamlık ve uzun ömürlü batarya özelliği ile satışa sunulan Nokia 3310 efsanesi günümüz teknolojisi ile yeniden canlandırılıyor. Bu durum birçok kişiye, geçmişte ilk...