• Galaxy Note 7 İçin Operatör Müdahalesi

Art arda gelen patlama olaylarından sonra Samsung kesin bir karar almış ve Galaxy Note 7'leri toplatmaya karar vermişti.

Halen çeşitli ülkelerde kullanılan Galaxy Note 7, tehlike seviyesinden bir şey kaybetmiş değil.  Telefonun bataryasın da ortaya çıkan sorundan dolayı birçok kullanıcı hem maddi hem manevi olarak zarar görmüştü.

Başta da belirttiğimiz gibi oluşacak tüm tehlikelere rağmen halen Note 7’nin kullanıldığını belirtmiştik. Bu ülkelerden biri de Avustralya, Yeni Zelanda’nın aldığı karara örnek alarak Galaxy Note 7’nin kullanıcılar üzerinde yol açacak hasarların tamamen önüne geçecek.

Yeni Zelanda’da bulunan operatörler Note 7’nin GSM şebeksini tamamen keserek cihazı adeta multimedya cihazına çevirmişti. Bu olaya örnek alan Avustralyalı operatörler, Yeni Zelandalı operatör firmasının izlediği yolu izleyerek Galaxy Note 7’lerin GSM sinyalini keseceklerini açıkladı.

Üstelik bu uygulama tüm dünyaya da yayılabilir. Bu sebepten ötürü operatörler bir an önce kullanıcıların kendileri ile iletişime geçip, cihazlarını hızlı bir şekilde iade etmesini bekliyor. Aksi durumda kullanıcıların GSM hizmetlerinin engellenebileceği açıklandı. 

Galaxy Note 7 İçin Operatör Müdahalesi hakkında yorumlar

  • Furkan | 13:53:26 | 31/Temmuz/2017 |

    İyi yapmışlar

Galaxy Note 7 İçin Operatör Müdahalesi hakkında yorum yaz