• Web Sitesi Yaparken İlk Adım

Web sitesi kullanımı gün geçtikçe artık göstermektedir. Herkes tarafından firmalar kurum ve kuruluşlar çalışma alanlarına ait web sitesi oluşturarak belirledikleri konu üzerinde geniş kitlelere ürün ve hizmet sunumu yapmaktadırlar. Burada anlatacağımız konuların en başında kendi web sitenizi nasıl oluşturabilirsiniz bunun üzerinde çalışmalar ortaya koyacağız. Kendi web sitesini yapmak isteyenlerin öncelikle çok iyi bir bilgisayar kullanım tecrübelerinin olması gerekir. Öncelikle bilgisayar ekranında karşısına çıkan simgelerin hangi maksatlarla kullanıldığını işlem yapmak için kullandıkları tuşlar üzerindeki simgelere bastıklarında hangi noktaya varacaklarını çok iyi bilmelidirler. Web sitesi yaparken ilk adım konu belirlemek olmaktadır. Burada kısaca anlayacağınız kullanacağımız web sitesini ne maksatla hizmet ve ürün sunumu yapacağı web sitesi konusunu oluşturmaktadır. Yapacağınız web sitesi ziyaretçi odaklı olacağından firma veya kuruluşun sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle özdeşleşen bir konu olmalıdır.  

Web sitesi yaparken ilk adım konuyla birlikte web sitesinin bulunmasını sağlayacak alan adının açık ve anlaşılır bir dille oluşturulması gerekir. Çünkü web sitesini ziyaret edecek olan internet kullanıcıları yardıma ihtiyaçları olduklarında veya merak ettikleri konular hakkında bilgi edinmek istedikleri bunun yanında internet üzerinden alışveriş yapmak istedikleri zaman adresi kullanarak web sitesine giriş yapacaklardır. bu konuda yapılacak olan işlemlerin başında ziyaretçilerin aradıklarını bulabilmeleri için web sitesinin alan adı arama motorlarına gerek kalmadan adres çubuklarından rahatlıkla bulunabilir olmalıdır. Web sitesi oluşturmak ince detaylar gerektiren ve zaman içinde uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkan bilgilerin birleştirilmesiyle yapılabilir.  

Web sitesi yaparken ilk adım öncelikle yapacağınız araştırmalarda site kurulumunda kullanılacak olan programların neler olduğunu çok iyi belirlemeniz gerekir. Sitenin anlaşılır durumda olabilmesini bu programlar sağlayacaktır. Burada programlar kullanılırken karşınıza çıkacak simgeler kullanılarak sitenin şekillendirilmesi gerekir. Sitede sayfalar yerleştirilirken kuruluşun veya firmanın özellikle çalışma alanını temsil eden ve rakip firmaların arasında fark edilirliğini sağlayan logosu sayfanın sol üst köşesine yerleştirilerek göz önüne çıkarılır. Bu şekilde yapılan reklamlarda logo göze çarpan bir şekilde görüleceği için web sitelerini ziyaret eden ziyaretçilerin kolaylıkla istedikleri bilgileri almasını saplayacaktır. Web sitesinin oluşumunda diğer önemli adımlardan biri de ürünler ve hizmetler hakkında tanıtıcı detaylı bilgilere yer verilmesi ziyaretçilerin aklında şüphe bırakmayacak şekilde açıklamalarda bulunarak ürünü tercih etmeleri sağlanır. Sayfa oluşturulurken kullanılacak renkler ve çizgiler çok iyi bir şekilde dizayn edilerek yerleştirilmelidir ki gözü yormayan hoş bir görüntü yaratan görsellik kazandırılmalıdır. Bunun için de web sitesi oluşturulurken kullanılacak programlardan olan resim ve fotoğraf konusunda işlem yapan programlar kullanılmalıdır. Buradan hareketle sizlere belirtmek istediğimiz herkes kendine ait bir web sitesi oluşturabilir. Önemli olan yukarıda saymış olduğumuz, başlangıçta kullanılacak ince detayları, hiçbir nokta atlamadan kullanmak suretiyle ortaya çıkarılacak web sitesini, ziyaretçi odaklı ve talep görecek tarzda ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı amaçlı diğer web siteleriyle rekabet edebilir, ziyaretçi sayısında süreklilik kazandırabilirsiniz. 

Web Sitesi Yaparken İlk Adım hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Web Sitesi Yaparken İlk Adım hakkında yorum yaz