• Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Bildiğimiz üzere yavaş veya ağır performanslı bir telefon neredeyse kullanışsız bir telefon kullanmak demektir. Ancak performansı zamanla düşen veya yavaşlayan telefonunuzun performansını artırmak için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. İşte cep telefonunuzu hızlandırmanın yolları;

1. Gereksiz uygulamaları kaldırın

 Telefonlarınızın belli bir hafıza alanı vardır ve bu kapasite dolunca da cihazınız zamanla yavaşlamaya ve donmaya başlamaktadır. Cep telefonunuzun performansını iyileştirmek ve artırmak için yapabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri ise gereksiz uygulamaları kaldırmak ve gereksiz fotoğrafları ve videoları silmektir.

2. Uygulamalarınızın güncellemelerini yükleyin

 Cep telefonunuzun performansını yükseltmek için uygulamalarınızın güncellemelerini takip ederek yüklemeniz önemlidir. Uygulama geliştiriciler zamanla çeşitli güncellemeler yayınlayarak uygulamaları daha güçlü ve kullanışlı hale getirmeyi amaçlarlar ve telefonlarda daha çalışmalarını sağlarlar.

3. Yüksek hızlı hafıza kartı kullanın

 En iyi telefon performansı için kullandığınız parçaların kalitesi ve özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Örneğin; hafıza kartınız kalitesiz veya yavaşsa ne yaparsanız yapın cep telefonunuzun performansını arttırmanız mümkün değildir. Hafıza kartınız değiştirilebiliyorsa yüksek hızda olanları tercih ederek onları kullanın.

4. Kullanmadığınızda WI-FI’yı kapatın

 WI-FI’yı kapatmak aslında hem cep telefonunuzu hızlandırmaya hem de şarjınızın daha uzun süre gitmesine yardımcı olmaktadır. İnternete bağlı çalışan uygulamalar bazen telefonu ister istemez yavaşlatabilir. Bu nedenle uygulamaları silmek ya da devre dışı bırakmak yetmeyebilir. Dolayısıyla, WI-FI’yı gerekmediğinde kapatmanız en doğru yöntemdir.

5. Web tarayıcıların önbelleğini temizleyin

 Tarayıcı önbelleği ve diğer adıyla cache, bilgilerin erişilebilir kopyalarının saklandığı bir alandır. Saklanan bilgiler ve veriler her zaman güncel olmayabileceği gibi zaman zaman önbelleği temizlemek kesinlikle önemli bir çözüm yöntemidir.

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları hakkında yorumlar

  • lale | 16:53:25 | 30/Aralık/2016 |

    Teşekkürler

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları hakkında yorum yaz