• Yahoo nun Yeni Adı Altaba!

Yahoo nun Yeni Adı Altaba!

Google'ın en büyük rakiplerinden biri olan Yahoo isim değişikliğine gidiyor. Yahoo'nun bundan sonra yoluna devam edeceği ismi Altaba olacak. Yahoo'ya trafer olmuş ve uzun süre dünyanın en çok maaş alan profesyonelleri listesine girmiş olan Yahoo'nun CEO Marissa Mayer istifa edeceğini açıkladı. Bu karar Yahoo'nun Verizon'a satılmasından sonra alındı.

Verizon Yahoo'nun bazı birimlerini bir kaç ay önce 4.8 milyar dolara satın aldı ve bu birimlerde Yahoo adının kullanılmaya devam edileceğini açıkladı. Şimdilik anlaşmanın detayları ile ilgili bir açıklama bulunmamakta. Dikkatleri üzerine çeken CEO Marissa Mayer, teknoloji dünyasında zirvede bulunan nadir kadınlardn bir tanesi. CNBC verilerinin belirttiğine göre, Mayer, şiketin ekstra gelirleriyle beraber 42.1 milyon dolar kazanıyor ve sektördeki en çok kazanan insanlardan biri.

Yeri gelmişken Mayer'ın özgeçmişinden de bahsedelim. Mayer, 17 Temmuz 2012'de Yahoo'nun CEO'su olarak göreve başladı. Bu görevinden önce ise Mayer, 1999-2012 yılları arasında ise Google'ın sözcüsü ve üst düzey yönetici olarak çalışmaktaydı. Amerikalı olan Mayer, iyi seviyede İspanyolca ve orta seviye Almanca biliyor. 1993-1997 yıllarında Stanford Üniversitesi'nden mezun oldu ve aynı üniversitede 1997-1999 yıllarında Bilgisayar Bilimleri Master'ını tamamladı. Mayer; çalışkan, ikna edici, lider, mobil uygulama ve aplikasyonlar, ürün yönetimive marketing konusunda uzman olarak tanımlanıyor. 42 yaşındaki başarılı CEO gününün çoğunluğunu, çalışanlarının yaptıkları işin anlamlı olduğunu düşünmeleri için motive etmek üzere geçiriyor. Boş vakitlerinde ise, cupcake yapıyor, baleleyle ilgileniyor, uyuyor (oldukça enteresan), işi hakkında hayaller kuruyor.

Yahoo nun Yeni Adı Altaba! hakkında yorumlar

  • Halife | 11:22:24 | 31/Temmuz/2017 |

    yeni adını beğenmedim ve saçama olmuş

Yahoo nun Yeni Adı Altaba! hakkında yorum yaz