• Türkiye 3D Yazıcı Merkezine Kavuşuyor

Gebze Teknik (GTÜ) ve Gazi Üniversitelerinin liderliği ile yıl içerisinde kurulumuna başlanması planlanan 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi Kalkınma Bakanlığınca finanse edilecek. Kurulumuna başlanması planlanan 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nn Türkiye adına bir devrim niteliği taşıdığı belirtildi. Gebze Teknik Üniversitesi tarafından yazılı olarak, teknolojinin milli ve yerli gelişim doğrultusunda kullanılması için Gazi Üniversitesi ile birlikte ortak olarak çalışacaklarını belirtti.

İmalat teknolojisi için gelecek yıllarda önemli bir yatırım olarak görülen 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi ile ilgili yapılan açıklamada Eklemeli İmalat (3D Printing) Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Araştırma Altyapısı Projesi 2017 yılı yatırım programına alındı. Ayrıca, projenin ülkedeki yerli, milli ve yüksek kaliteli üretim için oldukça önemli olduğunu, 2017'de temelleri atılacak 3D Yazıcı Araştırma ve Uygulama Merkezi sayesinde Türkiye adına bir devrim yaşanacağı belirtildi.

Projede; Türkiye'nin imalattaki günün arttırılması, ilgili teknolojik gelişimin sağlanması ve teknlojik ürünlerin ve bilginin arttırlması beklenirken, merkezin 3 yılda tamamlanacağı ön görülüyor.

Türkiye 3D Yazıcı Merkezine Kavuşuyor hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Türkiye 3D Yazıcı Merkezine Kavuşuyor hakkında yorum yaz