• GSM Operatörü AT

4.5G Teknolojisi hayatımıza gireli yeni 1 yıldan daha kısa bir süre olmasına rağmen, dünya genelinde GSM operatörlerinin 5G hazırlık çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

ABD'nin dev telekomünikasyon şirketi AT&T, bir yandan yeni nesil iletişim teknolojileri için çalışmalarına devam ederken, bir yandan da eski teknolojilere veda ediyor.

Günümüz standartlarına göre bundan sonra çok fazla eski bir iletişim teknolojisi olan 2G'ye veda yapan Avustralya'nın ardından, AT&T'de 2G ağını pasifize ettiğini duyurdu.

AT&T aracılığıyla yapılan açıklamada, 2G hücresel ağ hizmetinin 1 Ocak 2017'den itibaren tamamen sonlandırıldığı ve bugüne kadar kullanıcılardan hiç bir şikayet gelmediği belirtiliyor.

Kullanıcıların bu konuda şikâyetçi olmamaları gayet normal. Zira günümüzde 2G ile internete bağlanan tek akıllı cihazın Apple'ın ilk iPhone modeli iPhone 2G olduğunu belirtmek isteriz.

Yani, 2007 senesinde duyurusu gerçekleştirilen iPhone 2G'yi kullananlar (varsa), AT&T ile internete bağlanamayacaklar.

ABD'de yer alan farklı GSM operatörleri ise, eski teknolojilere veda etme konusunda AT&T kadar hızlı değiller.

T-Mobile, 2020'ye kadar Verizon ise 2019'a kadar, 2G şebekesinin çalışmaya devam edeceği konusunda kullanıcılarına söz veren GSM operatörleri içerisinde yer alıyor.

GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti! hakkında yorum yaz