GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti!

GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti!

Admin    457 kez okundu

4.5G Teknolojisi hayatımıza gireli yeni 1 yıldan daha kısa bir süre olmasına rağmen, dünya genelinde GSM operatörlerinin 5G hazırlık çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

ABD'nin dev telekomünikasyon şirketi AT&T, bir yandan yeni nesil iletişim teknolojileri için çalışmalarına devam ederken, bir yandan da eski teknolojilere veda ediyor.

Günümüz standartlarına göre bundan sonra çok fazla eski bir iletişim teknolojisi olan 2G'ye veda yapan Avustralya'nın ardından, AT&T'de 2G ağını pasifize ettiğini duyurdu.

AT&T aracılığıyla yapılan açıklamada, 2G hücresel ağ hizmetinin 1 Ocak 2017'den itibaren tamamen sonlandırıldığı ve bugüne kadar kullanıcılardan hiç bir şikayet gelmediği belirtiliyor.

Kullanıcıların bu konuda şikâyetçi olmamaları gayet normal. Zira günümüzde 2G ile internete bağlanan tek akıllı cihazın Apple'ın ilk iPhone modeli iPhone 2G olduğunu belirtmek isteriz.

Yani, 2007 senesinde duyurusu gerçekleştirilen iPhone 2G'yi kullananlar (varsa), AT&T ile internete bağlanamayacaklar.

ABD'de yer alan farklı GSM operatörleri ise, eski teknolojilere veda etme konusunda AT&T kadar hızlı değiller.

T-Mobile, 2020'ye kadar Verizon ise 2019'a kadar, 2G şebekesinin çalışmaya devam edeceği konusunda kullanıcılarına söz veren GSM operatörleri içerisinde yer alıyor.

GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti!

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
GSM Operatörü AT&T, 2G Fişini Çekti!

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor

e – Sporun pazar payı her yıl daha da artıyor Küresel oyun pazarı araştırmacısı Newzoo'nun son raporuna göre, e-spor'un pazar payı, 250 milyon doları buldu. Kore, Çin, Avrupa ve Amerika'da aşırı derecede...

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor!

Lenovo, Esnek Laptop Konsepti Üzerinde Çalışıyor! PC devi Lenovo, düzenlediği etkinlikle esnek dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı! Birçoğumuzun hayalindeki dizüstü bilgisayar bükülebilir olmayabilir. Ama bu...

Snapchat  Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat, Instagram karşısında yenik! Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram'ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları! ...

LG G6 Plus geliyor!

LG G6 Plus geliyor!

LG G6+ geliyor! LG'nin en yeni amiral gemisi G6, güncellenmiş sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. LG G6'nın daha da güçlendirilmiş versiyonu LG G6+, Bakalım LG G6+ bizlere neler sunuyor. ...