• Gmail, JavaScript i Engelleyecek

 Gmail, gerek güvenilirlik gerekse sunduğu yardımcı ve bir o kadar işlevsel yan uygulamaları sayesinde günümüzün en ünlü e-mail servislerinden birisi.

Gmail JavaScript dosyalarını engelleyecek

Özellikle sunduğu hız ve dosya paylaşım yardımı gibi özellikleri nedeniyle birçok insan veya kuruluş aracılığıyla sıkça kullanılan Gmail, yeni alınan bir karar doğrultusunda yakın zamanda JavaScript dosyalarını engellemeye başlayacak.

Güvenlik problemleri sebep gösterilerek yaşanması muhtemel veri hırsızlıkların önüne geçebilmek adına Gmail, 13 Şubat tarihinden itibaren e-mail üstünden gönderilmeye çalışılan "js" uzantılı JavaScript dosyalarını engellemeye başlayacak.

Yazılım uzmanlarının pek hoşuna gitmeyecek bu karar, her ne kadar yaygın olarak olmasa da, kötü amaçlar için kullanılan JavaScript dosyalarının önüne geçebilmek için gayet yerinde ve etkili olacak.

Neticede getirilecek bu engelin sıkıştırılmış ("zip, tgz, rar gz bz2" gibi) dosyaları da kapsadığını söylemekte yarar var. Yani siz sıkıştırılmış bir dosya içerisinde JavaScript eki göndermeyi isteseniz bile yine benzer şekilde bunu yapamayacağını söyleyen bir uyarıyla karşılaşacaksınız.

Gmail, JavaScript i Engelleyecek hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Gmail, JavaScript i Engelleyecek hakkında yorum yaz