İnsan Avukatlar Yerini Yapay Zeka Avukatlara Mı Bırakıyor

İnsan Avukatlar Yerini Yapay Zeka Avukatlara Mı Bırakıyor

Admin    299 kez okundu

Endüstriyel devrimin bir sonraki adımı olan yapay zekalar bildiğiniz üzere fabrika işçiliği pilotluk gibi meslekleri deyim yerindeyse ele geçirdiler.

Yasal sözleşmeleri değerlendirmek amacıyla yapay zeka yazılımı geliştiren LawGeex isimli şirketin projesine Stanford Üniversitesi Duke Hukuk Fakültesi ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden hukuk profesörleri dahil oldular. Projenin amacı 20 deneyimli avukatın üstesinden gelmek.

30 hukuki sorunun tespiti için toplamda 4 saat harcayan insan avukatlar %85 oranında doğruluk payına ulaşırken, yapay zeka avukatlar ise %95 oranında doğruluk payına ulaşarak yalnızca 26 dakikada bütün işleri tamamladılar.

Sonuçlara bakacak olursanız akıllara insan avukatların yerini artık yapay zeka avukatlar mi alacak sorusu gelse de  aslında bu insanlar için avukatlık mesleğinin sonu değil. İşlerin daha hızlı ilerlemesi için kullanılacak bir avantaj.

Konuyla ilgili olarak Profesör Erika Buell:

"Yapay zeka bir sözleşmenin ilk incelemesini yaparsa avukatlar, diğer müşterek danışmanlık ve önemli davaları için zaman kazanabilirler"

 

açıklamasında bulundu.

İnsan Avukatlar Yerini Yapay Zeka Avukatlara Mı Bırakıyor

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
İnsan Avukatlar Yerini Yapay Zeka Avukatlara Mı Bırakıyor

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Facebook Messenger

Facebook Messenger'a Boomerang Özelliği Geldi

Facebook Messenger'a Boomerang Özelliği Geldi Facebook'un mesajlaşma uygulaması olan Messenger, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Facebook'un birkaç yıl önce kendi uygulamasından ayırarak, Messenger adlı yeni bir...

Instagram DM

Instagram DM'ye Sesli Mesaj Özelliği Geldi

Instagram DM'ye Sesli Mesaj Özelliği Geldi Whatsapp'da bulunan sesli mesaj özelliği, sıkça kullanılan Instagram DM'ye de geldi. Instagram, yakın bir zaman da Direct Message'da yaptığı güncelleştirmeler ile...

  Snapchat, Instagram

Snapchat, Instagram'da Olan Özellikleri Test Ediyor

Snapchat, Instagram'da Olan Özellikleri Test Ediyor Snapchat, kullanıcı sayısına bakıldığında Instagram'dan çokça geri kaldığını görebiliriz. Uygulamanın yapımcıları bu açığı kapatabilmek için çok çaba sarf...