• Snapchat  Instagram karşısında yenik!

 Snapchat, Instagram karşısında yenik!

Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram’ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları!

Facebook’un sunduğu tüm satın alma tekliflerinin geri çevrilmesiyle Snapchat'a savaş açan Facebook, Hikaye özelliğini Instagram WhatsApp ve neredeyse sahip olduğu tüm sosyal ağ platformlarına taşıdı.

 

Ortaya çıkan son raporlar Hikaye özelliği ile Snapchat'i bitirmekte kararlı olan sosyal medya lideri facebook, bu konuda oldukça başarılı ilerlediğini kanıtlıyor.

Bu durumun en büyük göstergesi olarak da, Snapchat'in kullanıcı sayısı her geçen gün düşmeye devam ederken Instagram Hikaye özelliği, rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

 

Snapchat, Instagram karşısında eksik kalıyor!

Sadece iki ay öncesine kadar 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram Hikayeler, üzerinden geçen kısa bir süreye rağmen bu rakamı 250 milyon seviyesine taşımayı başardı.

Snapchat'in Mayıs ayı itibariyle 166 milyon olan aktif kullanıcı sayısını büyük bir farkla geride bırakmayı başaran Instagram, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Gönderilerin 24 saat sonra otomatik olarak kaybolduğu Instagram’ın Hikaye özelliği, bu yılın sonuna kadar 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşması beklenirken, bu açıklamalar sonrasında Snapchat’in hisseleri yüzde 3 düştü.

Facebook satış müdürü Carolyn Everson, Instagram'ın Snapchat'e oranla çok daha fazla kullanıcıya ulaştıklarını ve bu nedenle reklam vermek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden birisi olduğunu vurguluyor.

Snapchat Instagram karşısında yenik! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Snapchat Instagram karşısında yenik! hakkında yorum yaz