• Facebook un Aquila Drone u Deneme Uçuşlarına Devam Ediyor!

 

Facebook'un Aquila Drone'u Deneme Uçuşlarına Devam Ediyor!

 

Sosyal medya devi Facebook, internet erişimi olmayan bölgelere internet taşıması için geliştirdiği Aquila isimli drone uçağının ikinci test uçuşunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

 

Facebook, internetin olmadığı yerlere bile internet taşımak için geliştirdiği devasa insansız uçağının ikinci uçuş testi başarılı bir şekilde tamamlandı. Tamamıyla üzerinde yer alan güneş panellerinden ürettiği enerji ile çalışan Aquila isimli drone uçak, ikinci test uçuşunu da başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

İnterneti olmayan bölgelerde uçarak tüm dünyaya internet sağlayacak proje, şu anda uzun uçuşlar yapamıyor. Geçen sene de Aquila’nın uçuşunu görmüştük. Son derece başarılı bir kalkış yapıp havada uçuşunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren drone uçak, iniş sırasında çok sert bir iniş gerçekleştirerek pek de istenmeyen bir sonuç elde edilmiştir. 22 Mayıs’ta ilk uçuşunu gerçekleştiren drone uçak, 1 saat 46 dakika uçtuktan sonra başarılı bir şekilde yüzeye iniş yapmıştı.

Yapılan son iki testte bu iniş sorunun ortadan kalktığı net bir şekilde gözükmektedir. Şu anda drone uçakta yüzlerce bilgiyi toplamasını sağlayacak sensörler bulunmaktadır. Bununla birlikte ilk hatalı inişten edinilen tecrübeyle drone uçağa iniş sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için kanatlara spoiler ve yatay bir pervane eklenmiş durumdadır.

Facebook un Aquila Drone u Deneme Uçuşlarına Devam Ediyor! hakkında yorumlar

  • Aytekin | 10:41:59 | 31/Temmuz/2017 |

    Sonunda her yerde internet olucak

Facebook un Aquila Drone u Deneme Uçuşlarına Devam Ediyor! hakkında yorum yaz