• Firefox 55 Sürümü, 15 Saniye İçerisinde 1691 Sekme Açmayı Başardı!

 

Firefox 55 Sürümü, 15 Saniye İçerisinde 1691 Sekme Açmayı Başardı!

 

Firefox yeni gelen güncellemeleriyle 15 saniye içerisinde 1600'den fazla sekmeyi açıyor. Bununla birlikte bellek tüketimi de 4 kat azaldı.

Dünyada kullanılan en popüler internet tarayıcılarından birisi olan Mozilla Firefox, en son yayınladığı geliştirici güncellemesinde kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. İnternette gezinirken bir sürü sekme açmayı çoğumuz seviyoruzdur, Firefox’un yeni sürümü çok sekme kullanan kullanıcılar için iyi olacaktır.

Firefox sekme hızı konusunda rakiplerinin zor ulaşacağı bir rekora imza attı. Firefox, 55 güncellemesi ile birlikte yalnızca 15 saniye içerisinde 1.691 sekme açmayı başardı. Bu rakam Firefox 51’de 1691 sekme için 8 dakikalık bir süreye denk geliyordu.

Bu süreçte ne oldu da Firefox bu kadar yüksek hızlara çıkıldı bilinmiyor, ancak Firefox’un algoritmasında önemli değişikliklerin olduğu gün gibi ortada. Aslında Firefox 20 zamanlarında sekme hızları son derece uygundu. 1 dakika 30 saniye gibi bir sürede 1500’den fazla sekme açılabiliyordu, ancak sonrasında Firefox 51’e doğru sekme açılışlarında çok ciddi düşüşler olmaya başlandı.

Firefox 55 ve 56’yla birlikte eski halinden çok daha iyi bir hıza ulaşan Firefox, bu hızla birlikte belek kullanımında da ciddi oranda bir düşüş sağlamış durumda. Firefox 52’de 1691 sekme açmak için 2.3 GB’lık bellek harcarken, Firefox 55’de bu rakam 500 MB’a kadar düştü.

Kullanılan bellek miktarını nasıl bu kadar azalttığını açıklamayan Mozilla, yalnızca olayın kuantum akışı ile ilgisi olduğunu belirtti. Eğer internette sekmeler halinde çalışıyorsanız, Firefox’un yeni sürümlerine bir şans vermenizi sizin için yararlı olacaktır. Tüm platformlar için Firefox 55 sürümünün 8 Ağustos tarihinde yapılacak tanıtımla beraber yayına geçeceği ve güncellemelerinin otomatik seçim yapan kullanıcılar için doğrudan yükleneceği açıklandı. 

Firefox 55 Sürümü, 15 Saniye İçerisinde 1691 Sekme Açmayı Başardı! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Firefox 55 Sürümü, 15 Saniye İçerisinde 1691 Sekme Açmayı Başardı! hakkında yorum yaz