• Samsung, Galaxy S9

 Samsung, Galaxy S9'da Daha Büyük Batarya ile Gelecek

Samsung, çare bulamadığı pil tüketimi sorunu için SLP teknolojisi kullanarak anakartı küçültmeyi ve bu sayede bataryaya daha fazla alan bırakarak bataryayı büyütmeyi hedefliyor.

 

Akıllı telefonlar her yıl daha da hızlı bir şekilde güçleniyor. Bu noktada akıllı telefon üreticilerinin en büyük kabusu haline gelmiş olan gelişmeyen pil ve anakart teknolojileri.

Akıllı telefonların işlemcilerinin, kameralarının ve yazılımlarının sürekli gelişmesiyle güç tüketimi de artıyor, bu durumda akıllı telefon üreticileri için çok ciddi bir sorun haline geliyor. Mevcut teknoloji ile şirketler, batarya boyutunu büyüterek sorunu çözmeye çalışsa da güç tüketimi her sene daha da artıyor ve telefonlar biraz daha büyürse ele avuca sığmaz hale gelecekler.

Samsung, önümüzdeki yıl çıkacak Galaxy S9 modeli için PCB ya da SLP teknolojisini kullanarak anakart boyutlarını küçültüp pil için daha geniş bir alan açmak istiyor.

SLP yeni bir teknoloji olmamasına karşın Samsung'un planladığı kadar üst düzey bir iş için de kullanılmadı. Bu nedenle Samsung’un önceliği, SLP'nin böyle bir işte kullanıp kullanılamayacağını test etmek olacak.

SLP, mevcut kullanılan HDI teknolojisine göre bileşenler için daha fazla katman barındırır. Ayrıca bileşenler arasında 15 nanometre kadar incelikte bağlantı yapılabilmesini sağlar. Kısaca SLP, akıllı telefonlarda kullanılan mevcut anakartlardan çok daha küçük bir alanda daha fazla bileşen takılmasını destekleyebilir. Bu da Samsung’un planladığı gibi daha büyük bir batarya için yer açılması anlamına geliyor.

SLP için projeleri olan tek şirket Samsung değil. Apple da 2018'de üreteceği iPhone için SLP teknolojisi üzerinde incelemeler yapıyor. Eğer şirketler istedikleri şeyi başarırlarsa, önümüzdeki iki yıl içerisinde akıllı telefonların teknolojileri ciddi anlamda değişime gidebilir.

Samsung, Galaxy S9'da Daha Büyük Batarya ile Gelecek hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Samsung, Galaxy S9'da Daha Büyük Batarya ile Gelecek hakkında yorum yaz