• Siri Yeni Özellikleri İle Mac lere Geliyor

Apple şirketi Sierra’nın ücretsiz güncelleme şeklinde sunulacağı bilgisini kamuoyuna açıkladı. Sierra masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olup birçok farklı özelliğin dışında çok sevilen Siri’yi de yanında getirmektedir.

Mac’e transfer olan Siri mesaj yollamanıza, belgeleri arayıp bulmanıza, çeşitli bilgiler bulmanıza, fotoğraf arşivini taramanıza ve daha birçok özelliği ile oldukça kullanışlı olması beklenmektedir. Nette Apple Pay kullanmak, Safari ’de alışveriş yapmak eskisinden çok daha pratik ve güvenli hale gelmektedir. İnternetten alışveriş yapan kullanıcılar Gilt, Instacart, Lululemon, Warby Parker gibi 300.000 internet sitesinde Apple Pay tuşu ile rahatça ödeme yapabilmektedir. Bu işlemin tamamlanması için Iphone 6 ya da daha yeni bir modeldeki Touch ID veya Apple Watch kullanmaları gerekmektedir. Kişilerin banka bilgileri internetteki satıcılar ile paylaşılmamakta ve üst düzey şifreleme özelliği sayesinde de kişilerin aygıtı ile Apple Pay arasındaki ilişki korunmaktadır.

Fotoğraf uygulaması da güncelleme ile birlikte yeni özellikleri ile gelmektedir. Doğum günü kutlamaları, partiler, aile tatilleri vb. anlar otomatik bir şekilde koleksiyon oluşturmakta ve arşivdeki favori ve gözden kaçmış anları vurgulayan Anlar özelliğinin çok sevileceği söylenmektedir. Bu uygulamada resimlerdeki yüzler ve nesneler için üst düzey bilgisayar görüşü kullanılmakta ve fotoğrafların içindeki nesnelere, kişilere göre de tarama yapılmaktadır. Ayrıca yeni bir parlaklık düzenleme aracı da bulunmaktadır. Bu araç sayesinde de karanlık alanlar mükemmel bir şekilde parlaklaştırılmaktadır. Ayrıca da istenen belirli noktalar da öne çıkarılmakta ve fotoğrafların çok daha zengin ve de canlı görünmesi sağlanmaktadır.

Sierra yeni yüzü ile kullanıcıları adeta başka bir dünyaya götürmektedir. Optimum depolama özelliği ile de depolama alanı dolmaya başladığında az kullanılan ögeler bulutta depolanmakta, kişilerin ihtiyacı olan depolama alanını oluşturmasına yardımcı olmaktadır. İTunes Apple Music ile birçok yeni müzik keşfedilmekte ve yeni çıkan müzikler de rahatlıkla görülmektedir. Sekmeler de Pages, Numbers, Keynote, Mail, Textedit vb. birden fazla pencereyi destekleyen uygulamalarda da kullanılmaktadır.

Sierra, Mac App Store’dan güncelleme olarak indirilmektedir. Bu güncelleme 2009 yılından itibaren satışa sunulan tüm Mac’leri desteklemektedir.

6 ya da daha yeni bir modeldeki Touch ID veya Apple Watch kullanmaları gerekmektedir. Kişilerin banka bilgileri internetteki satıcılar ile paylaşılmamakta ve üst düzey şifreleme özelliği sayesinde de kişilerin aygıtı ile Apple Pay arasındaki ilişki korunmaktadır.

Siri Yeni Özellikleri İle Mac lere Geliyor hakkında yorumlar

  • Kâdir | 14:58:29 | 31/Temmuz/2017 |

    Mac lere siri gelmesi saçma olur

Siri Yeni Özellikleri İle Mac lere Geliyor hakkında yorum yaz