• Note 7 nin Hatası Galaxy S8 e Kesildi

Samsung, Galaxy Note 7'nin patlama sebebini halen araştırmakta. Bu araştırma süreci Galaxy S8'in gelişim sürecinide geciktirmekte. Bu araştırmalar Galaxy S8'in tanıtımını geciktirebilir.

The Wall Street Journal’ın yazısına göre; Samsung, problemli ilk 2.5 milyon tane Galaxy Note 7’yi düzeltmek için geri isteyerek büyük bir hataya düşmüş olabilir. TWSJ, üretici firmanın eksik delil sebebiyle sorunu bulamadığını söylemekte. Galaxy Note 7’nin ilk patlama problemleri ortaya çıktığında firma X-ray cihazıyla problemleri kontrol etti bunun yanında Samsung SDI tarafından üretimi yapılan pillerde az şişkinlik gördü. Bu problem Çinli ATL tarafından üretilen pile sahip birimlerde görülmedi.

Şirket problemin kendi pil üretiminden kaynaklandığını düşünerek problemli birimleri geri istedi ve ATL tarafından üretime geçilen pillere sahip versiyonları piyasaya gönderdi. Fakat bu birimler de patlama yapınca işin rengi çok değişti.

Galaxy Note 7, Galaxy S8'in gelişim sürecini çok geciktiriyor

Samsung Galaxy Note 7 patlamalarını incelemeye devam ediyor. Bir takım olası açıklamalara dayanarak, anakartta olası bir hata veya pilin diğer bileşenlerle hareket kontrollü programı ile ilgili bir sorun bulunduğu görüldü. Başka bir farklı düşünce ise pil ambalajının Galaxy Note 7'nin pillerine göre çok daha küçük olabileceği yönünde ısrarlı. Samsung’un şuan bile Galaxy Note 7 problemlerini araştırma çalışması içinde olması, firmanın 2017 yılında tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S8’in geliştirilmesini ertelediği söylentiler arasında. Ekim ayı başlarında tespit edilen bir teaser MWC 2017 öncesi Galaxy S8’in açıklanacağını gösteriyordu. Ancak yeni alınan bilgilere göre Galaxy Note 7 incelemesi Galaxy S8’in gelişimini geciktirmekte ve bu sebeple Galaxy S8 tanıtımı tahminen iki hafta kadar daha ertelenebilir.

Note 7 nin Hatası Galaxy S8 e Kesildi hakkında yorumlar

  • Hamza | 14:08:28 | 31/Temmuz/2017 |

    keşke note 7 yi çıkarmasalardı

Note 7 nin Hatası Galaxy S8 e Kesildi hakkında yorum yaz