• Xiaomi telefonların OLED Ekranlarını Samsung Üretecek!

Xiaomi telefonların OLED Ekranlarını Samsung Üretecek!

 

Son yıllarda Çin'in parlayan yıldızı olarak anılan Xiaomi'nin yeni akıllı telefonları ile ilgili oldukça ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgi Xiaomi ile Samsung arasındaki yapılan bir anlaşmaya dair.

Samsung ile LG yıllardır sadece telefon satışlarında değil başka akıllı telefon üreticilerine OLED ekran satabilme alanında da yarış içindeler, bu yarış tüm hızıyla sürerken, LG'yi üzecek bir açıklama bugün Xiaomi tarafından yapıldı ve yeni akıllı telefonlarında kullanacağı OLED ekranların Samsung tarafından üretileceği belirtildi.

LG ile Xiaomi neden anlaşamadı?

Anlaşmanın detaylarına göre Samsung, Xiaomi'nin yeni akıllı telefonları için bu Aralık ayı içerisinde 1 milyon adet 6 inç'lik AMOLED ekran üretecek. Ardından da 2018 yılının Ocak ayında 2.2 milyon AMOLED ekran daha Xiaomi'nin yeni akıllı telefonlarına takılmak amacıyla yola çıkmış olacak.

Bu açıklamanın Xiaomi'nin LG ile anlaşmasına varmak üzereyken yapıldığını da belirtmemiz gerek. Zira Xiaomi, LG'den 5.5 inç'lik bükülebilir OLED ekran almayı istiyordu fakat teslimatın beklenenden üç ay sonra yapılabileceğinin ortaya çıkması ile birlikte LG ile Xiaomi anlaşma sağlanamadı.

Tabii burada önemle altını çizmemiz gereken konu, bükülebilir ekran alması ile birlikte bükülebilir akıllı telefonların piyasaya çıkacağı anlamına gelmiyor. Çünkü bu ekranlar eğimli ekrana sahip akıllı telefonlarda kullanılıyor ve başka bir amaç taşımıyor.

Samsung'un yalnızca Apple'ın yeni piyasaya süreceği iPhone 8 modelleri için bile on milyonlarca AMOLED ekran üretmesi gerektiğini düşününce, firma için bir hayli yoğu iş dönemi olacağını söylemek mümkün.

Xiaomi telefonların OLED Ekranlarını Samsung Üretecek! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Xiaomi telefonların OLED Ekranlarını Samsung Üretecek! hakkında yorum yaz