• Hangi Tür İçerikler Daha Çok Paylaşılır

İçerik oluşturmak oldukça kolaydır. İster uzun yazın ister kısa bir şekilde yazınızı bitirecek ve sitenizde yayınlayacaksınız. Peki, bu yazıyı kaç kişi okuyacak veya kaç kişi sosyal medya hesaplarında paylaşacak? İşte işin en zor olan kısmı burada başlıyor. İçerik ne kadar kaliteli ve güzelse okuyucular tarafından o kadar paylaşılacaktır. Burada yazının uzunluğu veya kısalığı burada çok önemli değildir, içeriğin paylaşılmasında ve okunmasında kalite ve özgünlük ön plana çıkmaktadır. Farklı olmalı ve farklı içerikler hazırlamalısınız. Büyük sitelerin içeriklerini incelediğinizde yüzlerce hatta binlerce kez paylaşılan içerikler görebilirsiniz. Bunun sebebi içeriğin farklı olması ve okuyan kişilere yarar sağlamasıdır. İçeriği okuyanlar sosyal medyadaki hesaplarından bu içeriği paylaşma gereksinimi hissetmekte ve paylaşım yapmaktadır. Bu yüzden insanlarda paylaşım isteği oluşturacak içerikler oluşturmak gerekir.

Son zamanlarda Onedio tarzı madde madde ve bol görsel bulunan içerikler daha çok ilgi çekmekte ve paylaşılmaktadır. Bu tarzda içerikler hazırlamanız belki uygun görseli bulma açısından biraz zamanınızı alabilir fakat viral reklam içerikleri bu tarz içeriklerden oluşur. Yani siz sadece içeriği hazırlayın gerisini insanlara bırakın. İçeriğiniz ne kadar kaliteli ve doyurucuysa paylaşım oranı da o kadar yüksek olacaktır.

Facebook’da ve diğer sosyal medya sitelerinde daha çok eğlenceli içerikler, videolar ve fotoğraflar paylaşılır. Bu nedenle sitenizin veya blogunuzun konusu ile ilgili sağlam eğlenceli içerikler üretebilir ve bunları yayınlayabilirsiniz. Haber tarzında kaliteli ve ilgi çekici içerikler de hazırlayabilir ve farklılık oluşturabilirsiniz.

İçeriği madde madde hazırlayabilirsiniz, başlık alt başlık tarzında. Bu da okuyucuyu yormaz ve zamanınızı almaz. Öğrenme ve paylaşım açısından da daha etkili bir yöntemdir.

Hangi Tür İçerikler Daha Çok Paylaşılır? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Hangi Tür İçerikler Daha Çok Paylaşılır? hakkında yorum yaz