GÜNCEL BİR MAKALE İÇİN GOOGLE TREND ARAMALAR KULLANILMALI

Güncel bir makale yazmak istiyorsanız. Google Trends ve Google Hot Trends sizlere yardımcı olabilir. Şu an yüzbinlerce kişi aynı şeyi arıyor. Sayısız kişi ayni film artistini ya da aynı kişi hakkında bilgi alma çabasında. Google Trend ile, yazılacak bir makale için güzel bir konu elde edilebilir. Hem güncel olduğundan bu makale değerli bir makale olacak ve satılması da hızlı olacaktır. Özellikle yazılan makale Google’ nin değer verdiği anahtar kelimelerle ilk sıralarda çıkacaktır.

TREND ARAMALARLA NASIL MAKALE YAZILIR ?

Google Trend keşfi ile aramanın yapıldığı güncel içeriğin bulunduğu web sayfaları kullanıcılar tarafından daha fazla görüntülenir ve gelirleri o oranda artar. Bu bakımdan trend olan kelimeler kullanılarak yazılacak makale iyi bir içerikle çok kazandırır. Her içeriğin Google tarafından önemsenmesi beklenemez, arama yapılan içeriklerin makalede geçmesi ve konuyla bütünleşmiş olarak yazılması büyük bir avantajdır. Bu şekilde Google’ ye göz kırpmış ve ben buradayım demiş olursunuz.

Hazır makale alıcılarının özellikle trend olan aramalar ile ilgili makalelere eğilim gösterdikleri kesindir. Çoğu verdikleri siparişte genelde trend olan başlıklar seçerler. Bundan amaç daha fazla reklam ve tıklanma ile iyi bir kazanç sağlamaktır. Web sayfalarının Pagerank değerleri trend aramalar ile yazılmış içeriğe sahiplerse hızlıca artar. Hatta gün içerisinde arama sonuçlarının ilk sayfasına kadar yükselir.

GOOGLE TREND İLE YAZILAN HER MAKALE DEĞERLİ DEĞİLDİR

Google Trends ile ya da Google Trend ile yazılan makale tamamen değerlidir diyemeyiz. Makale yazarı attığı başlık ve içerikle bütünleşik bir makale yazmalıdır. Özellikle özgün olmayan benzer anlatım ve içeriklere kullanıcı değer vermez. Bilirsiniz örneğin herhangi önemli olay ile ilgili arama yaptığınızda haber sitelerindeki bilgilendirici makalelerin birbirinin aynısı olduğunu görürsünüz. Hatta bazı editörler hiç yorulmamış haber içeriğini aynen kopyalayarak yayınlamıştır.  Bilgi edinmek konusunda interneti tarayan kullanıcılara benzer içeriklerle hitap etmek mümkün değildir. Kullanıcıların ilgilerini üzerine çekebilecek içeriği oluşturmak gerekir. Bunun içinde Google Trend olan aramalardan yararlanmak iyi olacaktır.

Google Trend Aramalarla Makale Yazmanın Önemi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google Trend Aramalarla Makale Yazmanın Önemi hakkında yorum yaz