• Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor!

 En popüler sosyal medya hesaplarından birisi olan Twitter’de bulunan 140 karakter sınırında değişikliğe gidiliyor. Bu konuda sizlere önemli açıklamalarda bulunacağımız yazımız sayesinde pek çok ayrıntıyı öğrenebileceksiniz. Tweetlerde 140 karakter sınırının yükseltilmesi için ne gibi çalışmaların yapılacağına değineceğiz.


Bu konuda ilk olarak Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey tarafından yapılan açıklama Bloomberg Teknoloji'den Sarah Frier tarafından haber konusu edilmiştir. Buna göre birkaç hafta içerisinde gerçekleşecek olan bu karakter sınırındaki değişiklikte, dahil edilmemesi planlanan bazı paylaşımlar bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu merak edenler için hemen açıklıyoruz.

Tweetlere neler dahil edilmeyecek?

Twitter’da atılan tweetlerdeki 140 karakter sınırında fotoğraf ve video linkleri dahil edilmeyecektir. Bu da 93 karaktere düşürülmüş olan sınırın, yeniden 140’a çıkarılacağını gösterecektir. Böylelikle CEO’nun da yaptığı açıklamada, daha özgün tweetlerin atılmasına yönelik düşüncelerin savunulduğuna dikkat çekilmektedir. Limit azaltmakta olan bu paylaşımlardaki detayların dahil edilmemesi sayesinde kısıtlanmadan 140 karakterin tamamını kullanabileceksiniz. Bunun için atılacak olan adımlar birkaç haftanın sonunda kullanıcılarla buluşacaktır. Sizler de duygularınızı ve paylaşımlarınızı daha fazla karaktere sığdırmak için bu süreyi beklemelisiniz. Buna neden gerek duyulduğunun yanıtını arayanlar için soru işaretlerine son vermek istiyoruz.

Tweetlerde neden karakter sınırı var?

Başlangıçta 140 karakter sınırının olmadığını belirten Dorsey, tweetlere bu sınırın getirilmesinin sebebini de açıklamıştır. Buna göre SMS’lerle uyum sağlayabilmesi için ve tek bir SMS’e sığdırılan tweetlerin atılması için bu yöntemin belirlendiğini belirtmiştir. Bu sınırlamanın güzel olduğunu söyleyen ve üretkenlik ile ilhamın, az ve öz şekilde belirtme becerisini tetiklediğini de  savunan Dorsey, hız kattığını da söylemiştir. Bu duyguların kaybolmasına izin vermemek amacıyla sınırın kalkmayacağına işaret etmesine rağmen, karakter sınırındaki artışı da açık bir biçimde dile getirmiştir.

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor! hakkında yorum yaz