• Instagram Uygunsuz Yorumlara Karşı Yapay Zekayı Deniyor!

 

Instagram, Uygunsuz Yorumlara Karşı Yapay Zekayı Deniyor!

 

Sosyal medya devi Instagram, yapay zekayı kullanarak saldırgan ve uygunsuz içerikli yorumları tespit edip engellemeye başlayacak.

 

İstismar, saldırganlık ve uygunsuz istenmeyen yorumlar her zaman internetin en büyük sorunlarından birisi olmuştur. Çoğu zaman saldırganların bir gizlilik içinde olduğu görülür ve bu kişiler genelde eylemlerinin sonuçlarını düşünmeden hareket eden kişilerdir. Bu olaylar, sosyal medyada oldukça yaygındır ve Facebook gibi öncü şirketler yapay zeka yazılımlarıyla söz konusu saldırgan ve uygunsuz içerikleri engellemeye çalışırlar. Dev sosyal medya platformların kullanıcı sayıları düşünüldüğünde, insan editörlerin yerine yapay zeka yazılımlarının daha iyi iş göreceği açıkça gözlenebiliyor.

Instagram üzerinden yapılan uygunsuz ve tacize yönelik yorumlar ise her geçen gün artmaya başladı ve kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duymaya başladı. Uygulamaya gelen “Saldırgan Yorumları Gizle” ayarı daha önce Yorum Ayarları sekmesi altına gelecek:

Normalde engellemek istediğiniz kelimeleri sizin belirlediğiniz manuel bir seçenek olan "Uygunsuz Yorumları Gizle" sekmesi yerine gelen özellik, hem gönderi hem de canlı yayın yorumlarında çalışabiliyor. Şuan için sadece İngilizce dilini destekleyen servis tamamen yapay zekayı kullanarak o dildeki saldırgan, tehditkar, şiddet ve cinsellik içerikli kelimeleri tespit edip engelliyor.

Bütün kullanıcılara ne zaman geleceği hakkında net bir açıklama bulunmasa da bir sonraki kritik güncelleme sırasında tüm kullanıcılara sunulacak ve birkaç ay içerisinde dil desteği genişletilecektir.

Instagram Uygunsuz Yorumlara Karşı Yapay Zekayı Deniyor! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Instagram Uygunsuz Yorumlara Karşı Yapay Zekayı Deniyor! hakkında yorum yaz