• WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı!

 

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı!

 

Günümüzün en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ile ilgili yeni istatistikler kullanıcılarla paylaşıldı. Günlük 1 milyar aktif kullanıcıya sahip uygulama ile ilgili rakamlar oldukça dikkat çekici.

Dünya üzerinde gencinden yaşlısına hemen hemen herkesin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp popülerliğini her gün daha da arttırmaya devam ediyor. Facebook şirketi bünyesinde bir uygulama olan WhatsApp ile ilgili paylaşılan son istatistikler WhatsApp’ın büyümede sınır tanımadığının en büyük göstergesi. WhatsApp’ın paylaştığı istatistiklere göre şu anda günlük aktif 1 milyar kullanıcıya sahip durumda.

 

WhatsApp Aktif Olarak Günlük 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor!

WhatsApp’ın geçen yıl açıkladığı istatistiklerine göre aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunuyordu. Akıllı telefon kullanıcılarının her gün daha da yaygınlaşması ile bu sayı şu anda 1.3 milyara çıkmış durumda. Bu kullanıcıların 1 milyarı her gün WhatsApp’ ı kullanıyorlar.

Kullanıcılar bir günde 55 milyar mesaj, 4,5 milyar fotoğraf ve 1 milyar video gönderiyorlar. WhatsApp, şu anda telefonların normal mesaj uygulamalarında çok daha tercih ediliyor. Bu kadar mesajın atılmasında tabi ki insanların arkadaş ve iş ortamları için oluşturdukları grupların etkisi oldukça fazla.

Facebook’un bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger'ın Nisan ayında açıklanan rakamlarına göre aylık 1,2 milyar aktif kullanıcısı var. Instagram ise Haziran ayı itibari ile günlük 250 milyon aktif kullanıcıya sahip durumda. Instagram’ın en büyük rakibi Snapchat’in Mayıs ayında ilan edilen son rakamlarına göre günlük 166 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı! hakkında yorum yaz