Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Admin    102 kez okundu

 Snapchat, Instagram karşısında yenik!

Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram’ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları!

Facebook’un sunduğu tüm satın alma tekliflerinin geri çevrilmesiyle Snapchat'a savaş açan Facebook, Hikaye özelliğini Instagram WhatsApp ve neredeyse sahip olduğu tüm sosyal ağ platformlarına taşıdı.

 

Ortaya çıkan son raporlar Hikaye özelliği ile Snapchat'i bitirmekte kararlı olan sosyal medya lideri facebook, bu konuda oldukça başarılı ilerlediğini kanıtlıyor.

Bu durumun en büyük göstergesi olarak da, Snapchat'in kullanıcı sayısı her geçen gün düşmeye devam ederken Instagram Hikaye özelliği, rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

 

Snapchat, Instagram karşısında eksik kalıyor!

Sadece iki ay öncesine kadar 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram Hikayeler, üzerinden geçen kısa bir süreye rağmen bu rakamı 250 milyon seviyesine taşımayı başardı.

Snapchat'in Mayıs ayı itibariyle 166 milyon olan aktif kullanıcı sayısını büyük bir farkla geride bırakmayı başaran Instagram, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Gönderilerin 24 saat sonra otomatik olarak kaybolduğu Instagram’ın Hikaye özelliği, bu yılın sonuna kadar 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşması beklenirken, bu açıklamalar sonrasında Snapchat’in hisseleri yüzde 3 düştü.

Facebook satış müdürü Carolyn Everson, Instagram'ın Snapchat'e oranla çok daha fazla kullanıcıya ulaştıklarını ve bu nedenle reklam vermek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden birisi olduğunu vurguluyor.

Snapchat Instagram karşısında yenik!

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
Snapchat Instagram karşısında yenik!

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Snapchat  Instagram karşısında yenik!

Snapchat Instagram karşısında yenik!

Snapchat, Instagram karşısında yenik! Instagram'ın Hikaye özelliği, sağladığı hızlı büyüme sayesinde Snapchat'in kullanıcı sayısını geride bıraktı. İşte Instagram'ın Hikaye Özelliğinin kullanım oranları! ...

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor!

Twitter 140 Karakter Sınırında Değişikliğe Gidiliyor!

En popüler sosyal medya hesaplarından birisi olan Twitter'de bulunan 140 karakter sınırında değişikliğe gidiliyor. Bu konuda sizlere önemli açıklamalarda bulunacağımız yazımız sayesinde pek çok ayrıntıyı öğrenebileceksiniz....

Twitch Üzerinden Oyun Satışı Yapılacak

Twitch Üzerinden Oyun Satışı Yapılacak

Amazon'a bağlı bir video şirketi olan Twitch, izleyicilerine oyun satışı başlatmayı planlıyor. Bugüne kadar online oyun satışlarının ciddi bir kısmı Steam üzerinden yapılıyordu. Microsoft başta olmak üzere bazı şirketler...

YouTube a Canlı Televizyon Yayını Özelliği Geldi !

YouTube a Canlı Televizyon Yayını Özelliği Geldi !

Dünyadaki en büyük video izleme sitesi YouTube, yaptığı yeniliklere bir tanesini daha ekledi. YouTube, ABD'deki bazı televizyon kanallarını canlı olarak yayınlamaya başlayacağını duyurdu. YouTube TV adı verilen yeni hizmet...

Instagram da Çoklu Paylaşım Dönemi !

Instagram da Çoklu Paylaşım Dönemi !

Instagram'da sadece reklam verenlerin kullanabildiği bu özellik, normal kullanıcılara da açıldı. Artık tek seferde 10 fotoğraf veya video paylaşabilir ve hikayelerinizi meraklı dünya ile paylaşabilirsiniz. Instagram'da çoklu...