• Apk İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 Apk Nedir? 
Android isletim sisteminin veri dağıtıcısı olarak bilinen ve bu işletim sistemine sahip telefonların içerdiği oyun ve uygulamaların dosya uzantısıdır. Windows bilgisayarlar icin exe uzantısı kullanılıyorsa, Android için de apk dosya uzantı türü kullanılıyor diyebiliriz. Açılımı ise Apk ( Application PacKage) Türkçe karşılığı da Uygulama Yükleme Paketi olarak adlandırılmıştır.

Apk Güvenli Midir?
Google Play haricindeki internet sitelerinden apk uzantılı dosyaları site sahibinin harhangi bir kötü niyeti yoksa ve bu dosyanın içine herhangi bir virüs koymadıysa indirdiğimiz dosya cihaz için güvenlik tehtidi oluşturmaz ve zarar vermez. İnternet üzerinden herhangi bir apk dosyası indirmeye çalıştığımız zaman "Bilinmeyen Kaynaklar" ayarına yönlendirilmemizin sebebi olduğunu söyleyebiliriz.

Neden Apk?
Android işletim sistemi için geliştiren oyunların  daha fazla kullanıldığı ve çoğu akıllı telefonun apk uzantısı ile çalıştığı için apk'yı bir avantaj olarak görebiliriz! Örnek verecek olursak Samsung, LG, Htc, gibi telefon modelleri içindeki dosya, oyun ve uygulamalar apk uzantılıdır! Aynı zamanda birçok android oyununun hile apk modunda indirebilmemiz de ayrı bir avantaj olarak değerlendirebiliriz.

Mod Apk Nedir? 
Harhangi bir android oyununun içindeki dosyaları değiştirip farklı işlemler uygulayarak modifiye edilmesine denilir. Genellikle oyunların  hileli modlarını olusturmak için kullanıldığını söyleyebiliriz. Aynı şekilde yine oyun dosyasını modifiye eden veya düzenleyen kişi herhangi bir virüs eklemediyse mod apklar güvenli olarak kullanabiliriz.

Hileli Apk Nereden İndirilir? 
Oyun gelince aklımıza ilk olarak hilesi geliyor! Harhangi bir oyunu hileli olarak indirebilmemiz için internet sitelerinde bir çok kaynak mevcuttur! Fakat hileli apk indirmek istediğimiz siteyi önce araştırmak lazım! Aksi taktirde cihazını zarar veren bir apk dosyası ile karşılaşmamız muhtemeldir. 

Google Playden Apk İndirilebilir mi?
Google Play üzerinden apk indirmemiz mümkün değildir! Google play ile cihazımıza yüklediğimiz uygulamalar direkt olarak kuruluyor ve geride herhangi bir apk dosyası kalmıyor. Bu bilgiye dayanarak açıklayabiliriz ki; "Google Play'den apk indirilemez "

Apk İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Apk İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz? hakkında yorum yaz