• Opera Hacklendi Kaynak Kodları Yayınlandı!

Ülkeler arası savaşların bile internet üstünden yapılmaya başlandığı günümüzde, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkaran yenilikleri ile son sezonda çok fazla konuşulmaya başlanan ünlü internet tarayıcısı Opera, yine Hackerlerin hedefi oldu.

Geçtiğimiz sene kimi vakit sunucularına siber saldırılar düzenlendiğini itiraf eden Opera, kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri gerektiği yönünde bir e-posta göndermişti.

Opera Presto kaynak kodları internette yayınlandı!

Hackerlar, ele geçirdikleri Presto tarayıcı işleme motorunun kaynak kodlarını GitHub'da sundular Opera internet tarayıcısının 7. ve önceki sürümlerine kadar Presto tarayıcı işleme motoru kullanılıyordu.

Google'ın WebKit'i terk ederek internet tarayıcısı Chrome'da Blink'e geçiş yapması ile beraber Opera'da, 2013 senesi Mayıs ayında Blink tarayıcı işleme motorunu kullanmaya başladı.

 

Opera Mini ve Mobile internet tarayıcıları aracılığıyla halen aktif olarak kullanılmakta olan Presto'nun kaynak kodlarının GitHub'ta yayınlanması ile beraber harekete geçen Opera avukatları, DMCA talebi ile kodların kaldırılmasını sağladı.

Opera Hacklendi Kaynak Kodları Yayınlandı! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Opera Hacklendi Kaynak Kodları Yayınlandı! hakkında yorum yaz