• HTML5 ve CSS3 ilişkisi

 HTML son haliyle HTML5 ve CSS son haliyle CSS3 olarak birbirinden ayrılmaz iki web tasarım programlarıdır. Biri diğerini tamamlar ve bu ayrılmaz ikilinin gücüyle oldukça değerli web sayfaları yaratmak ve hatta para kazanmak mümkündür. Evet web tasarımı ile para kazanmak konusuna değinmeyeceğiz elbette ancak HTML5 ve CSS3 ikilisini birlikte ele alıp değerlendirmek amacındayız.

HTML5 ve CSS3 ikilisi birlikte bir binanın oluşumunu sağlayan temel ve yan elemanlar gibidirler. Web tasarımı, ile temeli atılan web sayfasının etiketi ile atıf yapılan CSS3 yardımıyla giydirilmesidir. CSS3 web sayfalarını görsel ve estetik olarak güzelleştirmeye ve şekillendirmeye yarayan bir araçtır. Hatta günümüzde Responsive web sayfalarının elde edilmesi için web programcılığının adeta farzıdır. 

Kodlar kısalmakta işlevleri gittikçe artmaktadır

W3.org platformundaki coderler (kodlayıcı) vasıtasıyla HTML5 son hali verilirken CSS3 en son halini almış ve hala da geliştirilmektedir. Kodlar gittikçe kısalmakta ve işlevleri gittikçe artmaktadır. Görünen o ki bu işin ucu bucağı olmayacaktır. Bir zaman sonra responsive web sayfalarına ulaşmak için özel kodlar yazmaya gerek kalmayacak belki tekbir kodla bu sağlayacağız. O zamana kadar yeni yılda responsive siteleri daha çok ön planda listeleyeceğini belirten Google arama motoruna kulak vermek gerekir diye düşünüyoruz.

HTML5 ve CSS3 Kodlamak Kolaydır

HTML5 ve CSS3 herkes tarafından kolayca öğrenilebilecek ve web tasarımı için kullanılabilecek komutlar içerir. Her bilgisayarda bulunan basit Metin Belgesi ile HTML5 ve CSS3 kodları yazmak mümkündür. HTML5 ve CSS3 kodlamak için artı programlar kullanılabilse de bunlar işinizi kolaylaştıran araçlardır. Web sayfası tasarlamak HTML5 ve CSS3 kodlarınızı yazmak için artı programlara ihtiyaç duymazsınız.

Web tasarımı yapmak için başta HTML5 öğrenmek gerekir bir yandan HTML5 programınızı yazarken diğer yandan CSS3 öğrenebilirsiniz. CSS3 bilginizi arttırdıktan sonra dilerseniz JavaScript öğrenirseniz web programcılığı ve web tasarımı konusunda hatırı sayılır bir yol almış olursunuz. Bu konuda kolay şekilde kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizlere w3schools.com adresindeki tutorialleri (dersler) incelemenizi ve takip etmenizi şiddetle öneririz.

Web Tasarımcıları İnternette İyi Para Kazanmaktadırlar

İnternet üzerinde en çok değerli olan şey bilgi ve bilgi paylaşımıdır. Üretkenlik internette para kazandıran bir özelliktir. Günümüzde Freelancer dediğimiz içerik üreticilerinden en fazla kazanç payını web tasarımcıları diğer tabirle web daveloperler almaktadır. İnternet web sayfalarından ibaret olduğundan internette en çok para kazandıran uğraşıların başında web tasarımı yapmak gelir. Özellikle responsive web sayfaları ve tasarımlarının sayısız alıcısı bulunmaktadır.

HTML5 ve CSS3 ilişkisi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

HTML5 ve CSS3 ilişkisi hakkında yorum yaz