• Spotify dan ücretsiz kullanıma sınırlama

Halihazırda premium hesabı olmayan kullanıcılara da uygulamada bulunan ve bütün müzikleri dinleme imkanı sunan Spotify bazı albümleri yalnızca premium hesap sahiplerinin kullanımına sunacak.

Dünyanın en önde gelen müzik servisi Spotify, yakında bu uygulamayı ücretsiz kullanan müzik severlere bazı kısıtlamalar getirebilir. Şuanda yaklaşık 50 milyon premium kullanıcısı ve ayda en az bir defa uygulamayı kullanan 50 milyon ücretsiz hesap kullanıcısı bulunan Spotify, rakibi olan Apple Müzik ve Tidal’dan birçok yönüyl ayrılıyordu ancak iddialara göre Spotify bazı albümleri bundan sonra sadece premium hesap sahiplerine sunacak.

Bu müzik dinleme platformunu ücret ödemeden kullanan kullanıcılar ilerleyen günlerde Spotify'daki yeni şarkıları dinlemek için bir süre beklemek zorunda kalacaklar gibi duruyuor. Merkezi İsviçre de bulunan online müzik akış servisi Spotify, uygulamayı ücretsiz kullanan üyelerini çok yakından ilgilendiren bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Platform ücretsiz kullanılırken offline dinleme özelliğini sunmayan Spotify, bu üyelerine uygulamayı kullanırken getirdiği sınırlandırmaları artırıyor. Şirkete yakın kaynakların yaptığı haberlere dayandırılan iddialara göre, firma piyasaya yeni çıkan şarkıların ücretsiz servis kullanıcıları tarafından uygulama üzerinden dinlenmesini engelleyecek. Bu şarkılar ancak belirli bir süre geçtikten sonra bu uygulmayı ücretsiz kullananların hizmetine sunulacak. Geçtiğimiz haftalarda yapılan araştırmayla bu platformu ücret ödeyerek kullanan üyelerinin sayısının 50 milyon sayısını aştığını duyuran Spotify, ülkemizde bu hizmetten faydalananları üzecek bir karar aldı ve uygulamanın ücretlerinde de zam kararı almıştı. Bu zam kararı sonrası platformun aylık üyelik ücreti 9.99 TL'den 13.99 TL'ye çıktı. Kullanıcılara ugulanan bu zam 1 Şubat itibariyle yeni üye olanlar için kullanıma girerken, Spotify'ı daha önceden kullanan üyelerin 3 ay daha platformu 9.99 TL fiyat ile kullacakları şirket rarafından duyuruldu.

Spotify dan ücretsiz kullanıma sınırlama hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Spotify dan ücretsiz kullanıma sınırlama hakkında yorum yaz