• Google Haritalar ’da Turuncu Noktalar!

 

Google Haritalar ’da Turuncu Noktalar!

 

Hayatınızın tüm koşuşturmacasına kısa bir mola verirken planlı bir insan olabilir ve gideceğiniz yerleri önceden seçebilirsiniz. Peki, artık bu kısa tatili planlamanın eskisi kadar zor olmadığınızı söylesek?

 

Tatil dediğimizde aklımıza gelen ilk plan, rahatlatıcı ve dinlendirici hayatın günlük rutininden bir nebze olsa da uzaklaştıracak yerlere gitmek oluyor. Ancak çoğu zaman oldukça kısa olan bu tatilimizi verimli bir şekilde değerlendirmek hem bünyemizde hem de cebimizde ufak krizlere ve çeşitli streslere sebep oluyor. Ziyaret ettiğiniz şehirlerde ya da bölgelerde gideceğiniz eğlence mekanları, restoranlar, mağazalar tatilinizi zevkli kılan diğer önemli faktörlerdir.

Google Haritaların turuncu noktaları tamda bu anda yardımımıza yetişiyor, gittiğimiz yeni yerleri en güzel şekilde keşfetmemizi sağlayan bir özellik var ve çoğu insan, bu ufak aracın ne kadar kullanışlı olduğunun / olacağının farkında bile değil malesef. Haritalara girdiğinizde, bazı turuncu işaretli bölgeler göreceksiniz. Bu yerler, Google’a göre, yoğun ve sık ziyaret edilen -dolayısıyla sevilen- yerler. 

Büyük şehrin simge mekanlarını turuncu olarak görmemek sizi şaşırtmasın. Çünkü bu özellik şehrin simge mekanları için değil, tatilinizi zevkli kılacak mekanlar için çalışıyor. Yani bulunduğunuz şehrin tüm turistik noktalarını gezdikten sonra, Google Haritaları açıp şehrin diğer bölgelerini de keşfe çıkabilirsiniz. 

Unutmayın ki gidilen yerlerde her zaman gözden kaçan yerler olur ve çoğunluğu da görülmeye değer yerlerdir. Google’ın bu özelliğini kullanarak heykeller, plazalar, dini ve tarihi mekanların hepsini hızlıca planlayıp, dolaşabilirsiniz. Google yetkilileri ise yazılımın daha iyi sonuçlar vermesi adına algoritmalar üzerinde çalıştıklarını dile getiriyorlar. 

Google Haritalar da Turuncu Noktalar! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google Haritalar da Turuncu Noktalar! hakkında yorum yaz