Photoshop kullanırken kullanıcıların en çok zaman harcadığı işlerden birisi fotoğraflarda kişilerin seçilmesiydi. Neyse ki Adobe, Photoshop CC için getireceği makine öğrenimi yeteneğiyle kullanıcıların imdadına yetişiyor.
 
Photoshop CC için yeni özellik olarak seçim aracı!
 
Bildiğiniz üzere yazılımda kişileri seçmek için tercih edeceğiniz farklı yollar bulunuyor. Bu yollardan her birinin elde ettirdiği sonuçlar ise farklı. Japonya’da gerçekleştirilen Adobe MAX etkinliğinde ise öznelerin sadece tek bir tıklama ile seçilebileceği yeni bir araç duyuruldu.
 
Adobe yapay zeka platformu Sensei kullanan ve makine öğreniminin gücünü arkasına alacak olan Özne Seçim aracı işleri oldukça kolaylaştıracak. Şu an için videoyu da izlediğinizde her zaman kusursuz sonuçlar çıkartmadığı göreceğiniz araç yine de umut veriyor. Bu işlem için Kalem ve Kement araçlarını daha az kullanacak olma ihtimali bile kulağa oldukça hoş geliyor.
 
Maalesef şirket, aracın gelecekteki bir güncelleme ile geleceği dışında şimdilik net bir tarih paylaşmıyor. Tahminimiz bu güncellemeye kadar aracın çok daha iyi hale geleceği yönünde.
 
 

Adobe Photoshop CC çileye son verdi! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Adobe Photoshop CC çileye son verdi! hakkında yorum yaz