• The International 2017

The International 2017

Dota 2’nin en büyük etkinliği The International’ın 7-12 Ağustos tarihleri arasında oynanacak.

20 milyon doların üzerinde olan ödül havuzuyla ilgi çeken ve e-spor dünyasının en büyük turnuvalarından biri olarak öne çıkan The International’ın tarihleri daha önce Valve tarafından resmi olarak açıklanmıştı. Buna göre etkinliğin 7 ile 12 Ağustos tarihleri arasında Seattle Key Arena’da düzenleneceği oyuncularla paylaşılmıştı. Bizde The International 2017 Hakkında İlginizi çekecek bazı enteresan bilgileri derledik.

 

e-Spor Tarihinin En Yüksek Ödüllü Turnuvası Olacak

Turnuvanın başlamasına daha 20 günden fazla süre olmasına rağmen TI7'nin ödül havuzu $20,579,194'a ulaştı. e-Spor tarihinin en yüksek ödül havuzlu etkinliği TI6'nın ödül havuzu ise $20,758,534. Önümüzdeki günler içerisinde TI7'nin TI6'nın ödül havuzunu çok rahat bir şekilde geçeceği belli olduğu için The International 2017 etkinliği e-Spor dünyasının en yüksek ödüllü turnuvası olarak tarihe geçecek.

 

İlk Defa 18 Takım Mücadele Edecek

The International tarihinde ilk olarak etkinlikte 18 takım birden yarışacak. TI1'den TI6'ya kadar yapılan bütün International'larda TI7’ye kadar hep 16 takım mücadele etti. 16 takım 8'erden iki gruba ayrılır ve aralarında maçlar yaparlardı. Grupları ilk 4 sırada bitiren takımlar turnuvaya Kazananlar Kademesinde devam ederken grubunda son 4'te olan takımlar Kaybeden Kademesinde turnuvaya devam ediyordu.

Bu seneki 18 takımlık sistemde ise yine eski yöntemle arasında pek fark olmayacak. 18 takım yine iki gruba ayrılacak. Her grupta 9 takım bulunacak ve bu takımlar aralarında maç yapacak. Grupları ilk dörtte bitiren takımlar turnuvaya yine eski sistemde olduğu gibi Kazananlar kademesinden devam edecekler, sonraki dörtlü ise Kaybedenler Kademesine turnuvaya devam edecekler. Grupları 9. olarak bitiren ekipler grupları sonuncu olarak tamamladığı için bu iki takım turnuvaya veda edecekler.

Bu sene yine Seattle'da düzenlenecek etkinliğe 25 farklı ülkeden toplam 90 oyuncu katılacak. En çok katılımcı yollamayı başaran ülkeler, 22 katılımcıyla Çin ve 11 katılımcıyla Filipinler oldu. En düşük katılımlı ülkeler ise 1'er oyuncu ile Sırbistan, Pakistan, Makau, Lübnan, Yunanistan, Estonya, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Belarus oldu. Ne yazık ki bu sene de Türkiye'den oyuncu katılamadı.

The International 2017 hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

The International 2017 hakkında yorum yaz