• Playerunknown

 Playerunknown's Battlegrounds, GTA 5 ve Fallout 4’ü Bile Geride Bıraktı!

Steam'in son zamanlarda popülerliğini en çok artıran oyunlarından biri olan Battlegrounds, anlık oyuncu sayısında ki müthiş istatistikle GTA 5 ve Fallout 4'ü gerisinde bırakarak 3. sıraya yerleşmeyi bildi. 

Çıktığı ilk günden beri çoğu oyuncunun beğenisini kazanarak geniş oyuncu kitlelerine ulaşmayı başaran Playerunknown’s Battlegrounds, yeni bir dönüm noktasını geride bıraktı. Dünyanın en çok tercih edilen, en ünlü ve geniş çaplı oyunlarından Fallout 4 ve GTA 5’i anlık oyuncu sayısında geride bıraktı. Steam’in aynı anda en çok oynanan oyunları arasında 3. sıraya yükselen Battlegrounds, Steam yaz indirimlerinde en ufak bir indirime girmemesine rağmen oyuncular tarafından satın alınarak oynanmaya devam etmiş gibi görünüyor.

Bluhole Studios ekibi tarafından geliştirilen oyun, bu başarısını Twitter hesaplarından paylaştı. Dota 2 ve CS:GO gibi en çok oynanan iki Valve yapımı oyunun hemen ardında kendine yer bulan oyun, anlık olarak 481.291 kişi tarafından oynanarak bu başarıyı yakaladı. Battlegrounds bu rakamla birlikte Kasım 2015’de 471.955 kişinin oynadığı Fallout 4’le Nisan 2015’te 360.761 kişi tarafından oynanan GTA 5’i geride bırakmayı başardı.

Battlegrounds’ın bu başarısının ilerleyen dönemlerde devam etmesi bekleniyor. Henüz hiçbir indirime girmeyen oyun bu rakamlara ulaşmayı başardı, indirime girmesi ile birlikte daha çok oyuncuya ulaşacak ve bu sayede anlık oyuncu sayısını da artıracaktır.

Playerunknown’s Battlegrounds’ı 69 TL’ye Steam sayfasından hemen satın alabilirsiniz. Oyunun aynı zamanda Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Playerunknown hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Playerunknown hakkında yorum yaz